Doporučujeme
  
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Informace

Úvod Informace

Často kladené dotazy (FAQ)


Co je to Vitazyme ®?

Vitazyme ® představuje novou generaci v oblasti výživy, která obsahuje unikátní tekutou směs fytoživin, pocházejících z inovativního patentovaného kvašení a extrakce 52 různých druhů ovoce a zeleniny, v délce 540 dnů. V tomto kontrolovaném přírodním procesu, za pomoci probiotických mikroorganismů, se směs ovoce a zeleniny převede do tekuté směsi živin s vysokou biodostupností, která může být snadno a rychle absorbována tělem. Během procesu fermentace je uchována aktivita mnoha enzymů podobných SOD (superoxid dismutázy) a všechny produkty Vitazyme ® jsou vyráběny tak, aby si udržely antioxidační aktivitu.

 

Obecně antioxidanty neutralizují škodlivé volné radikály, které, pokud jsou přítomny v nadbytku, mohou poškodit buňky a tkáně. Proto každý Vitazyme ® produkt poskytuje podporu organismu v oblasti výživy a ochrany buněk. Po 540 denní fermentaci a mísení je tekutina balena do 10 ml sáčků pro optimální ochranu a snadné použití. Celý proces výroby je pečlivě sledován, aby byl v souladu s HACCP a GMP normami. Vitazyme ® produkty obsahují pouze přírodní složky a jsou zcela bez živočišných přísad. Vitazyme ® produkty jsou bezlepkové a vhodné pro vegetariány.

 

Fermentace není nic nového, tyto procesy jsou známy více než 7000 let, kdy neexistovali ledničky a bylo nutné mít metodu pro uchovávání potravin. Dnes víme přesně, jak mikro-organismy a enzymy fungují pro zlepšení vlastností a kvality potravin. Enzymy představují život. Jsou katalyzátorem všech procesů v lidském těle, zajišťují mimo jiné vstřebávání a využití vitamínů, minerálů a trávení ostatních živin. Rostliny v sobě obsahují přesně takové složení a množství enzymů, jaké je zapotřebí k jejich rozložení. Teplota 40-45°C představuje hranici, za kterou je převážná většina enzymů zlikvidována. Příprava moderních jídel pasterizací a vařením nám důležité a prospěšné bakterie a živiny v potravinách zničí. Enzymy jsou tedy ukazatelem míry znehodnocení potravin.

 

Schopnost člověka syntetizovat vlastní enzymy je limitována a soustavná konzumace stravy chudé na enzymy vede ke zhoršování metabolismu bílkovin, škrobů a tuků a k vyčerpávání organismu. Celkově tedy ve srovnání s rostlinnou potravou obsahující živé enzymy nedodává tepelně upravená nebo konzervovaná strava tělu dostatek esenciálních živin, většinou pouze prázdné kalorie. Znehodnocené složky potravy zbytečně zatěžují trávicí a vylučovací orgány. Důsledkem je nadměrně toxický stav buněk, snížená vitalita a nervový potenciál, chronická únava, oslabená imunita a s tím související řada různých nemocí a civilizačních neduhů, včetně předčasného stárnutí.

 

Fermentované potraviny a nápoje se staly součástí naší každodenní stravy, aniž bychom o tom přemýšleli, konzumujeme je denně, ať už se jedná o chleba, sýry, jogurt nebo víno. Spojením přírodních ingrediencí s aktivními probiotiky ve zdlouhavém procesu fermentace rozdělí obsažené mikroživiny na drobné částečky. Jednoduchá definice fermentace je "rozebrat na jednodušší složky“. Výsledkem jsou „živé“ přírodní živiny s velmi snadným trávením a vstřebáváním. Takto fermentované potraviny často obsahují vyšší nutriční hodnotu po kvašení, než v jejich přirozené formě! Například zelí kvašením zvyšuje svůj obsah vitamínu C.


Proč je tak dlouhý proces fermentace?

Dlouhodobý proces je nutný k vytvoření kompletního a snadného vstřebávání. Ovoce a zelenina jsou v podstatě rozděleny na buněčné úrovni v prvních 180 dnech kvašení. Každá rostlinná buňka má stěny z celulózy. Celulóza podobně jako škrob se vytváří z molekul glukózy. Ze škrobu lidé mohou rychle získat energii díky amylázám a činnosti slinivky břišní. Avšak lidské trávení neumí rozkládat celulózu. Za pomoci Saccharomycopsis fibuligera se při kvašení urychlí rozklad celulózy a tak se dostaneme k jádru buněk. Ve druhé fázi kvašení po dobu 210 dnů je použito 6 kmenů typu Lactobacillus, které jsou použity pro další rozklad kvašených složek.


Kdo vynalezl tento řízený proces fermentace?

V roce 1981 profesor Po-Cheng Huang v Taipei, Tchaj-wan si uvědomil, že chemický průmysl nemůže vyléčit nemoci úplně, ale pouze zmírnit jejich příznaky. Profesor Huang si uvědomil, že klíč k lidskému zdraví nespočívá v léčbě zjevných příznaků a orgánů. Vše spočívá v péči o buňky - stavební kameny života. Jeho základní teorie, že "buňce musí být dodána komplexní výživa a teprve potom se může vytvořit zdravé lidské tělo” je dnes velmi vysoce ceněna u terapeutů přírodní medicíny.

 

Díky kombinaci aktivních přírodních složek a probiotických mikroorganismů v dlouhodobém procesu kvašení podle profesora Huanga, jsou získány jedny z nejzdravějších a nejužitečnější složek pro lidské tělo. Během několika po sobě jdoucích krocích, přátelské bakterie přidané ke směsi, pomáhají procesu fermentace. Ingredience jsou dále členěny a uvolňovány a mikroživiny přechází do kapaliny. V konečné fázi jsou přidány účinné látky, jež se stanou součástí této směsi zeleniny a ovoce.


Mohu užívat Vitazyme ® preparáty dlouhou dobu?

Tekuté vysoce vstřebatelné Vitazyme ® produkty jsou 100% přírodní a mohou být užívány po dlouhou dobu bez jakéhokoli omezení, čili jako zdravá potravina.


Existují nějaké umělé nebo chemické přísady přidávané do Vitazyme ® produktů?

Ne, všechny ingredience, které jsou použity, jsou 100% přírodní a vegetariánské.


Můžu si vzít Vitazyme ®, když beru léky?

Ano, můžete. Nicméně některé potraviny (např. grapefruit) způsobují interakce s některými léky. Doporučuj, abyste aplikoval interval jedné hodiny od užití Vitazyme® preparátů a přípravků klasické medicíny.

 

Také vždy doporučuj poradit se svým praktickým lékařem nebo specialistou v případě užívání léků na ředění krve, zejména těch „těžko kaliberních“ jako je Heparin, Warfarin, Pelentane a podobných antikoagulačních léků! Zde je nepřípustné abyste si sama od sebe jako amatér něco takového doporučovala a užívala. Při používání těchto krev silně ředících léků, je přírodní medicína kontraindikována!

 

Hlavním problémem je reakce těchto přípravků s vitamínem K a některými dalšími látkami. Takže když mu dáte doplněk stravy, který obsahuje byliny v mnoha případech mu právě dáváte i ten vitamín K, který je ve většině bylin obsažen. Naštěstí je ho tam velmi malinko (většinou), takže při nějakém náhodném požití se samozřejmě nic nestane, ale dlouhodobé a vyšší dávky bylinných preparátů jsou zde právě z tohoto důvodu kontraindikovány (nemožnost použití). A nejde jen o byliny! Tento vitamin se ve významném množství vyskytuje v běžných potravinách jako je maso a masné výrobky, dále ve špenátu, sojovém oleji, zelí (obecně zelená listová zelenina), játrech (i obyčejný jogurt významně podpoří tvorbu vitamínu K!) a mnoha dalších potravinách.

 

Z tohoto jasně vyplývá, jak je nesmírně důležité, aby si ten klient hlídal stravu! Pokud to nedělá a sní něco naprosto nevhodného vzhledem k podávaným lékům, tak nejen že riskuje komplikace zdravotního stavu, ale navíc se protahuje jeho léčba, protože ty hodnoty té krve se musí udržovat na stejné výši. O tomto byste měla být svým ošetřujícím lékařem, nebo terapeutem kterého navštěvujete, poučena!

 

Je nutné si uvědomit, že dávka , která je obsažena v některých preparátech obsahujících vitamín K, je velmi vysoká, je více než 10x vyšší než běžná denní doporučená dávka vitamínu K. Jednorázové podání 1mg (1000 µg) může vést ke zrušení efektu perorálních antikoagulancií na několik týdnů!

 

Toto množství vitamínu K může být obsaženo např. ve 100 g kyselého zelí, ale i v mangoldu, špenátu či v kapustě! Kromě obsahu vitamínu K v potravinách je nutné kontrolovat i požívání potravin, které obsahují vyšší množství vitamínu A a E, případně potravinové doplňky či léky, které tyto vitaminy ve větším množství obsahují.

 

Pokud si totiž zneutralizujete ten Warfarin nějakou nevhodnou stravou nebo doplňkem stravy, tak si klidně můžete myslet, že jste chráněna před mrtvicí, že máte naředěnou krev a jdete si klidně i třeba zacvičit. Jenže vy ve skutečnosti chráněna nejste a při zátěži (ale i při běžném pohybu) může dojít k nevratnému poškození zdraví anebo přímo ke smrti.

 

Přírodní medicína je záležitostí prevence, pokud jste neužívala nic dříve a nestarala se o své zdraví, abyste se pokud možno do tak špatného stavu vůbec nedostala, tak nyní je již na nápravu přírodní medicínou pozdě. Nyní už vám musí doporučovat a předepisovat vše jen váš ošetřující lékař, který si za to nese odpovědnost.


Když používám Vitazyme ® mám lepší stolici. Je to možné?

Ano. To je jeden z pozitivních efektů všech produktů Vitazyme ®. Díky všem aktivním probiotikům a trávicím enzymům používaných v technologickém procesu, většina lidí uvádí pocit zlepšení stolice a vyprazdňování.


Obsahuje výrobek alkohol?

Ne, výrobek neobsahuje alkohol. Malé množství alkoholu je vytvořeno během prvních 100 dnů kvašení, ale ten zmizí v průběhu dalšího kvasného procesu.


Všiml jsem si velmi brzy účinku preparátů Vitazyme ®, proč to tak je?

To je samozřejmě velmi individuální záležitost, jako ostatně u celé přírodní medicíny. Obvykle účinky klienti pociťují už po 3 nebo 4 dnech užívání, zejména u preparátu Vitazyme ® Energy. Rovněž Vitazyme ® Relax, který jsem doporučil jednomu silnému „nespavci“ zabral už na čtvrtý den. U Vitazyme ® Flex pro pružné svaly a klouby to obvykle trvá 1 až 2 týdny, ale také víme o případech, kdy byl pozitivní efekt pociťován už za 4 dny. Pokud jste si vyzkoušeli jiné přípravky s glukosaminem tak víte, že trvá minimálně 5 až 6 týdnů, než pocítíte alespoň nějaký účinek. To vše je dáno díky rychlému vstřebávání v těle a vysoké aktivitě několika stovek různých enzymů, které jsou v přípravcích Vitazyme ® obsaženy.


Mohou Vitazyme ® užívat i onkologičtí pacienti?

To rozhodně. Máme neoficiální zpětnou vazbu, že to opravdu podporuje onkologické pacienty tím, že jejich energie a vitalita se rychleji obnovuje, ať už po chemoterapii nebo radioterapii. Vitazyme ® Energy se používá, když potřebujete extra energii, nebo jste v nedávné době byl nemocný. Nejen že dodáte tělu energii, ale i velmi účinný extrakt z Cordyceps sinensis, jehož užívání je nezbytné, v terapiích přírodní medicínou, u pacientů s onkologickým nálezem. Jedná se tedy nejen o jakési velmi zdravé “doplnění energie” na rozdíl od velkého množství různých povzbuzujících energetických nápojů, které jsou na trhu.


Je možné charakterizovat produkty Vitazyme ® jako komplex antioxidantů a vitamínů?

Ano i ne. Preparáty Vitazyme ® nemohou zcela nahradit multivitaminové preparáty, i když fermentovaná směs zeleniny a ovoce samozřejmě obsahuje celou řadu vitamínů, živých enzymů, antioxidantů a stopových prvků ve vysoké biovyužitelnosti. Doporučil bych spíše zapít širokospektrální multiminerálový preparát jakýmkoli přípravkem Vitazyme ®, abyste díky vysoké aktivitě enzymů zvýšili vstřebatelnost některých méně kvalitní multiminerálů a multivitamínů, které jsou na našem trhu.


Spoléhám na organickou výživu pro své zdraví. Nemyslím si, že bych potřeboval doplňky. Jestli ano, tak proč?

Doplňky stravy nám mohou pomoci přiblížit se k ideálnímu složení stravy. Je např. známo, že naše průměrná strava obsahuje vzhledem ke snižujícímu se podílu neupravovaných potravin jen 50% doporučené denní dávky hořčíku a kyseliny listové, že doporučená denní dávka vápníku je u průměrně se stravujících žen jen 50-ti%, u dospívajících dívek je to jen 30%.

 

Běžně se stravující populace má dále i méně vitamínů C a B6 (až 50% žen jich má nedostatek mimo jiné vzhledem k používání antikoncepce) a chybí i další prvky jako jsou železo, zinek a selen. Tyto deficity jsou pak dále zhoršovány při stavech pro organismus zátěžových jako stres, časté a nevyvážené redukční diety, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, obezita, období těhotenství a kojení, menopauza, ale i sport. Na dostatečný a vyvážený příjem všech nutričních látek si musí dávat pozor i vegetariáni a maminky malých vybíravých dětí.

 

Uvážlivé používání potravních doplňků pomáhá vyrovnávat rizika životního stylu a prostředí. Zvláště obyvatelé velkých měst a průmyslových zón trpí emisemi, průmyslovými chemikáliemi a dalšími škodlivinami, které mohou vést k vyšší potřebě nutričních látek. Z toho vyplývá snaha o omezení oxidačního stresu antioxidačními vitaminy a minerály.

 

Obecně vzato mohou doplňky stravy prospět každému, kdo prochází určitou zátěžovou situací, která nemůže být z hlediska příjmu důležitých nutričních látek zcela pokryta zvýšenou konzumací určitých druhů potravin a je úplně jedno, jestli jsou bio nebo nebio.

 

Modelové 10-ti leté dítě by za standardní nezátěžové situace z hlediska doporučených denních dávek mikronutritientů mělo vypít přibližně 9 ml olivového oleje (vitamin E), sníst 2 kg jablek (vitamin C), skoro 40 dkg tresky (jód), 20 dkg kuřecích jater (selen), 17 dkg vlašských ořechů (vitamin B6), 5 dkg vajec (vitamin B12) a to se nezmiňuji ani o množství salátu (železo a kyselina listová) a dalším kvantu zeleniny k doplnění ostatních nezbytných výživových látek.

 

Tento příklad je samozřejmě modelový, přesto je z něj zřejmé, že při zátěžových situacích, kdy je spotřeba mikroživin několikanásobně vyšší než doporučená denní dávka, nelze dostatek vitaminů a minerálů získat pouze z přijaté potravy!

 

Doplňky stravy jsou obvykle velmi účinné, když v organismu aktivní látka zcela chybí, či je jí velký nedostatek. Takovými skupinami jsou hlavně:

 

1. Jedinci držící časté redukční diety, jejichž strava je obvykle velmi nevyvážená.

 

2. vybíravé děti, pokud u nich nelze nahradit odmítanou skupinu potravin jinou, stejně z hlediska mikroživin hodnotnou potravinou. Pak je obvykle potřeba užívat komplexní multivitaminový a multiminerálový doplněk.

 

3. Lidé trpící stresem, neboť u této rizikové skupiny stoupá spotřeba vitamínů skupiny B, protože se zvyšuje celkový buněčný metabolismus.

 

Vitaminy skupiny B jsou nezbytnou součástí mnoha enzymů, které mají vliv na energetickou přeměnu látek v buňkách těla a svojí činností zajišťují látkovou přeměnu cukrů, tuků i bílkovin z přijaté potravy.

 

Neustálý spěch vyvolává i špatné stravovací návyky s častou konzumací škodlivých nasycených tuků a soli. Důsledkem nadbytečného příjmu tuků, cholesterolu a sodíku v soli je pak nejen nepříjemná nadváha, ale zvyšuje se i riziko kardiovaskulárních onemocnění a vysokého krevního tlaku.

 

Kuřáci, u nich je prokázáno, že kouření podporuje tvorbu volných radikálů. Silný kuřák (cca 20 cigaret denně) má mnohonásobně vyšší spotřebu antioxidantů. Z toho vyplývá i zvýšená potřeba suplementace antioxidanty ve formě doplňků stravy.

 

Lidé s vysokou spotřebou alkoholu u nichž dochází často k výživové nerovnováze. Vyčerpávají se hlavně vitaminy skupiny B a vitamin C, které možno nahradit doplňkem.

 

Také užívání některých skupin léků vede ke změněným hladinám mikroživin v těle.

 

V těhotenství stoupá spotřeba kyseliny listové a vitaminu B12 (jejich nedostatek vede k rozštěpu neurální trubice plodu a následným vývojovým vadám), rovněž spotřeba železa je v těhotenství vyšší.

 

Měli bychom si zopakovat, že doplňky stravy obvykle nejlépe zaberou u toho jedince, kterému v organismu aktivní látka buď zcela chybí, či je jí nedostatek.

 

Zda je doplněk stravy účinný poznáme obvykle až po měsíci od začátku užívání, podle toho, jak velký je jeho nedostatek v našem těle. Optimální je cca 2-3 měsíční kúra a pak účinek na organismus zhodnotit.

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu