Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Jak poznat neekonomický doplněk stravy?

Přidáno: 27.08.2016

Tento článek je určen pro všechny z vás, jež se zajímáte o své zdraví a správné fungování svého fyzického těla a nakupujete doplňky stravy. Rovněž je určen pro profesionály, kteří ve své praxi musí používat to nejlepší a nejúčinnější co se u nás dá koupit.

Tento článek je určen pro všechny z vás, jež se zajímáte o své zdraví a správné fungování svého fyzického těla a nakupujete doplňky stravy. Rovněž je určen pro profesionály, kteří ve své praxi musí používat to nejlepší a nejúčinnější co se u nás dá koupit.


Pokud totiž nebudou mít pozitivní výsledky s uzdravováním lidí, nebo jimi doporučované doplňky stravy budou předražené, tak svou firmu, ať už je obchodní nebo léčitelská, brzy zavřou.

 

Na začátek si řekněme co je základem přírodní léčby a na co všechno musí takový odborný terapeut přírodní medicíny dbát u svých klientů, tedy co všechno musí doporučení takového terapeuta obsahovat, aby se klient mohl pod jeho vedením uzdravit:

- Změna špatného životního stylu.
- Změna špatných stravovacích návyků.
- Dodržování pitného režimu.
- Poradit klientovi jak vyčistit střeva a obnovit střevní mikroflóru, jak detoxikovat celý organismus od různých virů, plísní, patogenních bakterií, chlamýdií, streptokoků, stafylokoků, apod.
- Jak a čím nejlépe doplnit všechny potřebné mikroživiny - minerály, vitamíny, aminokyseliny, enzymy s co nejvyšší biovyužitelností (vstřebatelností organismem).
- Jak přizpůsobit a zkombinovat bylinnou léčbu zaměřenou na harmonizaci činnosti vnitřních orgánů.
- Aromaterapie, masáže - zařadit do běžného života.
- Odrušení ložnic a pracoven od negativních účinků patogenních zón přírodního ale i umělého původu jako např. elektrická a elektrostatická pole.
- Pomoci mu s nápravou a odblokováním páteře.

 

Přesto, jestli si někdo myslí, že přijde k nějakému terapeutovi, ať už léčiteli nebo masérovi a on kolem vás zamává rukama a vy budete zdraví, o 20 kg lehčí a o 10 let mladší, tak to se hluboce mýlí. Takhle přírodní medicína nefunguje.
To co např. chybí v organismu, to tam nikdo jen tak nepřičaruje, ale musí se to do organismu doplnit na fyzické úrovni - čili doplňky stravy. Terapeut vám může ukázat cestu, ale jít po ní musíte sami.

 

Terapeut přírodní medicíny vám může na nově nastoupené cestě hodně pomoci, ale jak už řekl Hippokrates
„Nejsi-li připraven změnit svůj život, nemůže ti být pomoženo!“

 

A to platí nejen o zdraví.
Vzhledem k tomu, že i já sám ve své praxi používám nejen bylinky, ale i potravinové doplňky a za ta léta praxe (více než 18 let) si troufám tvrdit, že mám dobrý přehled co, kdo, kde a za kolik nabízí, připravil jsem si pro vás i takovou malou soukromou srovnávací studii.

 

Vybral jsem si Cod Liver Oil a podobné přípravky s obsahem omega 3 mastných kyselin.


Cod Liver Oil doplněk stravy – obsahuje 1000 mg rybího oleje s obsahem esenciálních omega 3 mastných kyselin DHA a EPA. Již při denní dávce okolo 335 mg EPA a 225 mg DHA denně těchto omega 3 mastných kyselin pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a rovněž omega 3 mastné kyseliny přispívají k rozvoji nervové tkáně a dobrému výkonu mozku dospělých a starších lidí.

 

Olej z tresčích jater je také zdrojem vitamínů A, D a E přičemž vitamin A je důležitý pro zdraví očí, růst a vývoj kostí a zubů, dělení buněk včetně buněk imunitního systému, udržuje strukturu a funkce kůže a má také antioxidační účinky jako vitamin E a pomáhá neutralizovat volné radikály a oba tak mohou pomoci zabránit poškození buněk. Vitamin D napomáhá svalovému růstu, mineralizaci kostí, zubů, vstřebávání a využití vápníku, fosforu a dělení buněk imunitního systému.

 

Lamberts® Cod Liver Oil doplněk stravy je jedním z nejsilnějších preparátů na trhu s obsahem omega 3 mastných kyselin v jedné kapsli (300 mg). Cod Liver Oil - produkt proti ateroskleróze a infarktu myokardu s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin EPA a DHA, které svým působením pomáhají snižovat hladiny „špatného“ LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi, čímž působí významně proti ateroskleróze. Díky mírné, ale významné protisrážlivé aktivitě pomáhají snižovat riziko vzniku infarktu myokardu při ischemické chorobě srdeční, ale také brání vzniku trombu (vmetku), který může ucpat věnčitou, mozkovou nebo plicní cévu.


Do formule Cod Liver Oil firmy Lamberts® byl dodán antioxidačně působící vitamin E, který brání oxidaci a tím znehodnocení těchto obsažených mastných kyselin a velmi důležité vitamíny A a D. Díky této kombinaci se jedná o nejlepší preparát na trhu.

 

Preparát Cod Liver Oil obsahuje 180 tobolek za maloobchodní cenu 476,-Kč.

 

Srovnáme-li jakýkoli konkurenční výrobek, zpravidla se dostaneme na cenu okolo 300-350,-Kč za 60 tobolek a to ještě bez vitamínu A a D! Rozpočítáme-li cenu na tobolku o 1000 mg, pak 1 tobolka u Cod Liver Oil stojí 2,64 koruny (476:180=2,64), u ostatních podobných konkurenčních přípravků je to 5,83 za tobolku se stejnou účinnou látkou, tedy 2,20 x tolik! A to nemluvím o těch preparátech, které vám některé „vychytralé“ firmy posílají pravidelně co měsíc, protože jste se upsali, že to budete odebírat alespoň 2 roky za nějaký „dárek zdarma“! Přitom jejich výrobek za cenu okolo 300,- korun má dokonce tobolky kde je jen 500 mg účinné látky!

 

Nejnovější srovnání z poslední doby se rovněž týká velmi oblíbených brusinek, tedy přípravků s brusinkovým práškem.


Cranberry complex doplněk stravy – obsahuje koncentrovaný prášek z čerstvých brusinek smíchaný s fruktooligosacharidy a s přídavkem vitamínu C. Tato jedinečná kombinace ingrediencí pomáhá zabránit uchycení patogenních bakterií v močovém měchýři.

 

Lamberts® Cranberry complex doplněk stravy je jedním z nejsilnějších preparátů na trhu s obsahem koncentrovaného prášku z čerstvých brusinek (bez přidaného cukru), smíchaného s fruktooligosacharidy (FOS z kořene čekanky) a s přídavkem vitamínu C, jehož cílem je podpořit snížení přemnožených patogenních plísní, kvasinek a bakterií, zejména v močovém ústrojí a pomoci tak imunitnímu systému. FOS působí jako prebiotikum, což znamená, že podporují růst přátelských bakterií a pomáhají potlačit patogenní bakterie. Tato jedinečná kombinace ingrediencí pomáhá zabránit uchycení patogenních bakterií v močovém měchýři.


Lamberts® Cranberry complex doplněk stravy obsahuje 100 g prášku za 530,-Kč. Jedná se o koncentrát brusinkového prášku, kdy 1 gram prášku odpovídá přibližně 25 g čerstvých brusinek. To znamená 100 x 25 g = 2500 g.

 

Zatímco u nás běžně dostupný nejmenovaný preparát obsahuje 60 tobolek, kdy 1 tobolka odpovídá asi 17 g čerstvých brusinek, tedy v balení je ekvivalent jen asi 1020 gramů. I když se na první pohled zdá, že vybraný konkurenční preparát je s cenou 381,-Kč levnější není tomu tak! 1g účinné látky vyjde na 0,37 koruny (381:1020=0,37), zatímco u Cranberry complexu vyjde 1g pouze na 0,21 koruny (511:2500=0,21). Konkurenční preparát je tedy 1,76 x dražší! A rozhodně se nenechte zmást firemním tvrzením s nápisem „20 % zdarma“, nic není zdarma a v tomto případě už vůbec ne!

 

Dalším přípravkem, který je bezkonkurenční je Pau D' Arco – 2500.


Pau D' Arco - 2500 doplněk stravy – s obsahem extraktu z kůry stromu Lapacho poskytuje významnou podporu ve zvyšování odolnosti organismu proti bakteriím, virům a plísním a pozitivně přispívá k silnému imunitnímu systému.

 

Zlepšuje průběh jaterních onemocnění, kožních nemocí jako např. bércových vředů, lupenky, bradavic, alergických potíží a mnoha dalších systémových poruch organismu. Působí efektivně proti kvasinkovým infekcím střevního i pohlavního ústrojí, jakož i proti Herpes typu 1 a 2, proti virům chřipky, Stafylokokům, různým parazitům včetně malárie a plísním jako Candida a mnohé další. Podporuje také léčení nádorových onemocnění a leukémie, zánětů kloubů a kostí.

 

Je to tradiční jihoamerický bylinný lék připravovaný z vnitřní kůry purpurového stromu lapacho (lapačo), který roste v Jižní Americe. Mezi léčivé složky této rostliny patří mnoho velmi účinných fytochemických látek z nichž nejintenzivněji studován je lapachol. Největší zájem je o jeho možné protirakovinné účinky.


Extrakt 5:1 znamená, že v jedné tobolce je množství účinné látky odpovídající 5 x 500 mg = 2 500 mg čisté kůry, což řadí tento preparát k nejlepším na českém trhu!

 

Když tedy množství účinných látek převedeme na peníze, tzn. 60 kapslí x 2500mg = 150 gramů Pau D Arca za 500,-Kč.

 

Konkurenční firma, která do ČR dováží podobný produkt s obsahem Pau D Arca jej nabízí za 90 kapslí x 500 mg kůry v jedné kapsli = 45 gramů za 630,-Kč. Vidíte sami, že produkt Pau D' Arco – 2500 je více než 3 x silnější co do obsahu účinné látky, ale není 3x dražší! Naopak, stojí jen 500,-Kč za 150 gramů (500:150=3,33) tedy gram vyjde na 3,33 koruny oproti zde nejmenovanému konkurenčnímu doplňku, kde stojí gram 14,-Kč (630:45=14)!


Pokud si tedy budete před koupí nějakého doplňku stravy dělat vy sami podobné propočty, měl by se dostat vámi oblíbený přípravek na co nejlepší ekonomickou cenu, maximálně byste se měli pohybovat do 3. místa na trhu! Pokud je výsledek horší (nebo je výsledek výrazně horší už mezi 1. a 2. místem, tak doporučuji změnit vašeho neekonomického dodavatele.

 

Nebo je vám to jedno, že vy sami nebo váš klient zaplatíte víc ze svých těžce vydělaných peněz za mnohonásobně slabší produkt?!

 

Výše jmenované skvělé produkty najdete zde na stránkách a k nim desítky dalších. Tak proč tahat ze svých zákazníků zbytečně „mnoho peněz za málo muziky“!

 

Stačí si je jen objednat nebo mít zájem spolupracovat a zavolat nebo napsat email. V odkazu Kontak nebo Poradna máte všechny potřebné informace.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu