Jak poznat kvalitní, tedy vysoce účinný doplněk stravy?

Přidáno: 27.08.2016

Výrobce doplňků stravy má vždy několik způsobů jak rostlinu zpracovat. Může ji usušit a získaný prášek dát do tobolek. Účinnost takovýchto výrobků ale není nijak zázračná, protože takový prášek obsahuje rostlinné buňky, kdy každá z nich je uzavřená v obalu z celulózy. Celulóza je pro lidský trávicí trakt nestravitelnou vlákninou! Pokud si koupíte doplněk stravy, který obsahuje jen obyčejný rostlinný prášek, koupili jste si hodně levný přírodní preparát, ale s minimální účinností na organismus.

Výrobce doplňků stravy má vždy několik způsobů jak rostlinu zpracovat. Může ji usušit a získaný prášek dát do tobolek. Účinnost takovýchto výrobků ale není nijak zázračná, protože takový prášek obsahuje rostlinné buňky, kdy každá z nich je uzavřená v obalu z celulózy. Celulóza je pro lidský trávicí trakt nestravitelnou vlákninou! Pokud si koupíte doplněk stravy, který obsahuje jen obyčejný rostlinný prášek, koupili jste si hodně levný přírodní preparát, ale s minimální účinností na organismus.


Látek v rostlině je velký počet, ale velmi malé množství a koncentrace, obrovský účinek rostlinných ingrediencí na lidské zdraví je způsoben tzv. synergickým (synergickým - vzájemně se podporujícím) účinkem, kdy součinnost mnoha látek způsobuje násobící efekt.

 

Doplněk přírodního původu s právě takovýmto synergickým účinkem dokáže ovlivnit lidské zdraví a funkčnost organismu mnohem více, než výrobek s jedinou složkou i když s vyšším obsahem. Z toho vyplývá, že je lepší sníst hodně různých látek o malém množství, aby tak každá jednotlivá složka mohla ovlivnit různé pochody v organismu.

 

Ty nejúčinnější látky máme možnost přijímat stravou, zejména zelenina a ovoce. Má to ale háček. Velmi málo lidí má denně ve stravě kvalitní a čerstvou zeleninu a ovoce, protože tyto se většinou sklízí nezralé a přepravují se na velké vzdálenosti do obchodů po celém světě. Kdyby totiž byly sklizeny v období plné zralosti nevydržely by tak dlouhý transport.


Je všeobecně známo, že pokud sklidíme rostlinu v nezralém stavu, struktura mnoha látek, včetně antioxidačních, není kompletní a tedy účinná k likvidaci volných radikálů v lidském těle! Takže i kdybyste snědli hodně takového ovoce a zeleniny denně, ve většině případů nedostanete do těla potřebné množství nezbytných antioxidantů. Toto je neoddiskutovatelný argument pro bezpodmínečně nutné užívání doplňků stravy, pokud chcete udržet správné fungování celého organismu po dlouhá léta.

 

A nejen že budete muset užívat antioxidanty, ale ještě musí být v komplexech, protože samostatně se v přírodě antioxidační látky nenacházejí. To přímo souvisí s principem již zmiňovaného synergického efektu. Antioxidanty je nutno užívat v komplexu, tak jak se vyskytují ve svých přírodních zdrojích.


Výrobce jakýchkoli doplňků stravy má vždy několik způsobů jak rostlinu zpracovat. Může ji usušit a získaný prášek pak dá do tobolek či nalisuje do tablet. Účinnost takovýchto výrobků samozřejmě není nijak zázračná, protože takový prášek obsahuje rostlinné buňky, kdy každá z nich je uzavřená v obalu z celulózy. Celulóza je pro lidský trávicí trakt nestravitelnou vlákninou! Pokud si koupíte takový doplněk stravy, který obsahuje jen obyčejný rostlinný prášek, koupili jste si hodně levný přírodní preparát, ale s minimální účinností na lidský organismus.

 

Problém spočívá právě v tom, že se náš trávicí trakt nemůže dostat ke všem účinným složkám uzavřeným v buňkách, protože celulózu nestráví. Podstatná většina důležitých mikroživin vyjde z těla nevyužita.


Další možností je vyrobit extrakty, čili jakési výtažky, když výrobce rostlinu vloží do vody, alkoholu nebo glycerinu. Tím se z rostliny vylouhuje určité množství a rozsah složek a dostaneme tak směs mikroživin bez vlákniny. To znamená, že našemu trávicímu traktu nebude nic bránit ve využití těchto složek a lze tedy říci, že extrakty jsou mnohem účinnější než běžný prášek z rostliny.

 

Výjimečnou kvalitu pak tvoří produkty, které výrobce šetrnými a přírodními technologickými postupy zpracovává dále a snaží se maximálně narušit celulózové obaly rostlinných buněk, aby náš trávicí trakt mohl maximálně využít celé množství a rozsah obsažených mikroživin. To co zbude po těchto úpravách je maximální koncentrace rostlinných mikroživin ve velmi malém objemu.

 

Teplota 40-45°C představuje hranici, za kterou je převážná většina enzymů zlikvidována. Příprava moderních jídel pasterizací a vařením nám důležité a prospěšné bakterie a živiny v potravinách zničí. Schopnost člověka syntetizovat vlastní enzymy je limitována a soustavná konzumace stravy chudé na enzymy vede ke zhoršování metabolismu bílkovin, škrobů a tuků a k vyčerpávání organismu.


Spojením přírodních ingrediencí s aktivními probiotiky ve zdlouhavém procesu fermentace rozdělí obsažené mikroživiny na drobné částečky. Jednoduchá definice fermentace je "rozebrat na jednodušší složky“. Výsledkem jsou „živé“ přírodní živiny s velmi snadným trávením a vstřebáváním. Takto fermentované potraviny často obsahují vyšší nutriční hodnotu po kvašení, než v jejich přirozené formě! Například zelí kvašením zvyšuje svůj obsah vitamínu C.

 

Příkladem nám budiž výroba produktů Vitazyme ®.

 

Široký výběr čerstvého ovoce, zeleniny, mořských řas, fazolí, bylin a koření. Ingredience jsou zvoleny na základě enzymatické aktivity, obsahu živin a dalších zdravotních výhod. Vše se nařeže a všechny ingredience jsou testovány mikrobiologicky a na obsah pesticidů a těžkých kovů. Každý druh ovoce a zeleniny, je připraven do samostatné nádrže na první fázi kvašení, trvající 180 dní. Kvasinky jsou přidány k vytvoření více kyslíku a k pomoci činnosti probiotických přísad v dalším kroku. Na konci tohoto kroku je tekutina filtrována a zbytky odstraněny.

 

Následuje další, nejdelší fáze kvašení, která bude probíhat po dobu 210 dnů. Během této fáze jsou probiotika přidány do směsi. Tato fáze se nazývá Hluboká, protože přidané mikroorganismy rostou pod povrchem. Ingredience jsou dále uvolňovány spolu s živinami do kapaliny.

 

Během následujících 90 dnů kapalina zraje a vyvíjí unikátní chuť. V poslední fázi, kapalina pokračuje ve zrání a chuť je pečlivě sledována. V této fázi začínáme míchat všechny jednotlivé ingredience a vznikají unikátní Vitazyme ® přírodní produkty.


Vitazyme Energy doplněk stravy - tekutá směs fytoživin pocházejících ze směsi 52 různých druhů ovoce a zeleniny pro podporu vitality mysli a těla.

 

Vitazyme ® představuje novou generaci v oblasti výživy, která obsahuje unikátní tekutou směs fytoživin, pocházejících z inovativního patentovaného kvašení a extrakce 52 různých druhů ovoce a zeleniny, v délce 540 dnů. V tomto kontrolovaném přírodním procesu, za pomoci probiotických mikroorganismů, se směs ovoce a zeleniny převede do tekuté směsi živin s vysokou biodostupností, která může být snadno a rychle absorbována tělem. Během procesu fermentace je uchována aktivita mnoha enzymů podobných SOD (superoxid dismutázy) a všechny produkty Vitazyme ® jsou vyráběny tak, aby si udržely antioxidační aktivitu. Obecně antioxidanty neutralizují škodlivé volné radikály, které, pokud jsou přítomny v nadbytku, mohou poškodit buňky a tkáně. Proto každý Vitazyme ® produkt poskytuje podporu organismu v oblasti výživy a ochrany buněk. Po 540 denní fermentaci a mísení je tekutina balena do 10 ml sáčků pro optimální ochranu a snadné použití. Celý proces výroby je pečlivě sledován, aby byl v souladu s HACCP a GMP normami. Vitazyme ® produkty obsahují pouze přírodní složky a jsou zcela bez živočišných přísad. Vitazyme ® produkty jsou bezlepkové a vhodné pro vegetariány.

 

Vitazyme Energy doplněk stravy obsahuje pečlivě vybranou směs 51 druhů ovoce a zeleniny, pečlivě vybraných a vzájemně se podporujících druhů pro podporu energie v kombinaci s další účinnou složkou – extraktem z Cordyceps sinensis (kordyceps - housenice čínská). Tato vzácná houba se používá již více než 1500 let na Dálném východě, aby pomohla lidem udržet pocit energie, vitality a vytrvalosti. Cordyceps sinensis může poskytnout nutriční podporu pro vaši duševní činnost, regeneraci organismu po namáhavém cvičení a během rekonvalescence.


Účinným prostředkem k předcházení potíží a projevů stárnutí je jídelníček plný vitamínů, živých enzymů, stopových prvků a dalších esenciálních živin. Proto doporučuji každému, kdo touží zůstat dlouho zdráv a fit, přípravek Vitazyme® Energy. Preparát Vitazyme® Energy je jeden z nejlepších univerzálních výrobků na trhu. Jedná se o tekutý doplněk stravy se 100% biovyužitelností. Jeho užívání je jednoduché, i pro děti, které např. ještě obtížně polykají tablety. Osobně doporučuji tento preparát užívat 2x denně tak, že obsah sáčku rozpustíte ve vodě a vypijete před snídaní a 1 sáček vypijete po obědě.

 

Takovýmto jednoduchým způsobem se dá zabezpečit vašemu organismu veškeré mikroživiny pro dobrou obnovu buněk. Díky tomuto přípravku si můžete dopřát denně několik dávek zeleniny a ovoce, bez ohledu na nabídku vašeho obchodu se zeleninou. Jeden 10ml sáček tak může nahradit denní dávku ovoce a zeleniny kdykoli v průběhu dne.

 

V případě jakýchkoli zdravotních potíží nebo únavy, případně při velké stresové zátěži doporučuji přidat i 1 sáček během dopoledne a 1 během odpoledne. Vzhledem k provedení preparátu je tedy úplně jedno kdy jej užijete, dá se použít i na lačno, aniž by docházelo k zátěžím trávicího systému. Naopak vám bude lépe fungovat trávicí systém a při pravidelném užívání bude postupně zlepšovat činnost střev, protože obsahuje spoustu živých enzymů a bakterií mléčného kvašení.

 

K tomuto preparátu je možno užívat další preparáty, které již budou zaměřeny na konkrétní potíže daného organismu, nemusíte tedy užívat další multiminerálové přípravky, neboť stopové prvky a minerály jsou již v plně vstřebatelné formě obsaženy ve Vitazyme® Energy.

 

Spíše by tedy bylo vhodné kombinovat Vitazyme® Energy s přípravky např. na detoxikaci organismu nebo na posílení imunity apod., každému podle jeho potíží. Vitazyme® Energy je základní preparát, pro každého, neboť nelze zajistit doplnění všech stopových prvků a mikroživin jen běžnou a mnohdy i chemicky upravovanou stravou a je tedy nutné použít doplněk stravy s co možná nejlepší vstřebatelností, což nám právě zajistí tekuté přípravky.

 

Tělu vlastní „inteligence“ může v každém věku provést nezbytné opravy, za předpokladu, že jsou tělu dodány požadované stavební kameny. Každá tělesná funkce, ať již výroba energie, nová tvorba buněk, boj s infekcí a dokonce i naše myšlení a cítění, je odkázána na velkou paletu různých živin. Aby se mohlo tělo vypořádat se svou nesmírně těžkou prací, musí denně dostat 90 - 100 esenciálních živin.

 

Patří k nim:

- 60 až 70 hlavních minerálů a stopových prvků.
- Zhruba 15 vitamínů.
- 12 esenciálních aminokyselin (bílkovinné stavební kameny).
- 2 esenciální mastné kyseliny - Omega 3 EPA a DHA.
- V ideálním případě je tak nemoci zabráněno dříve než vůbec může vzniknout.


Obsah látek v doplňcích stravy může tedy být nízký a neměly by tedy léčit jakékoli zdravotní potíže. Opak je však pravdou! Výzkumy už dávno prokázaly, že výrobky např. pro výživu kloubů jsou schopny zlepšit stav mírně poškozených kloubů, kdy už cítíme bolest, zrovna tak jako produkty pro muže, které se užívají na prostatické potíže. Vědci samozřejmě už dávno zjistili, že i relativně malé množství účinných látek podpořených ve svém účinku synergickým působením mnoha dalších složek, má velmi příznivé dopady na zdraví organismu.

 

Přírodní medicína nabízí léčebné postupy, které jsou natolik jemné a přirozené, že se mohou stát všední součástí našeho života. Tak existuje šance na každodenní posilování a upevňování vlastního zdraví. Léčí člověka a ne jeho nemoc. Přírodní medicínu lze doporučit při řadě onemocnění, v jakémkoli věku. Ordinuje se i zdravým lidem pro upevnění zdraví. Produkty jsou určeny pro každého, kdo si chce udržet dobrou kondici, sílu, vytrvalost, kdo si chce uchovat skvělé zdraví a zlepšit svůj životní styl.

 

Jsou používány přírodní, lehce stravitelné složky, které mají minimum kontraindikací a omezení. Takové preparáty neobsahují hormony a jiné potenciálně škodlivé látky, nemají tendenci k hromadění v organismu a k vytváření návyku, mají vysokou účinnost bez nežádoucích vedlejších účinků.


Pokud jsou preparáty skutečně kvalitní a přírodní, je efekt nástupu účinků rychlý a výsledek je stabilní a nemizí po přerušení léčby. Očišťují a vyživují organismus na buněčné úrovni, odstraňují nerovnováhu v jakékoli její podobě, čímž nejen omlazují organismus a oddalují stáří a hlavně odstraňují prapříčinu onemocnění, v důsledku čehož se organismus sám obnovuje a sám si reguluje narušenou rovnováhu. Zároveň působí na biochemické procesy v organismu při takových onemocněních jako jsou onkologická onemocnění, diabetes, kardiovaskulární choroby, snížená imunita a dlouhá řada dalších onemocnění, která západní medicína považuje za neléčitelná.

 

Takže doplňky stravy jsou sice legislativou určeny pouze na doplnění deficitních látek k naší nedokonalé stravě, ale při jejich pravidelném dlouhodobém užívání dochází k vyřešení mnoha zdravotních potíží a jejich pravidelným zařazením ke své stravě můžete většině zdravotních potíží předejít. Chce to jen trpělivost a kromě určitého nevelkého množství peněz je třeba jim dát i trochu času, aby se jejich účinek mohl dostatečně projevit.


Užití biologicky aktivních doplňků je nejefektivnější, bezpečnou, fyziologickou formou prevence, léčby a rehabilitace při obezitě, ateroskleróze, kardiovaskulárních, onkologických a jiných závažných onemocněních.

 

Každý kdo má zájem ovlivnit pozitivně své zdraví investováním do správných výrobků, si musí také uvědomit, na jak dobré úrovni má svůj každodenní jídelníček! Náš vlastní rozum by nám měl napovědět, že naše tělo je složeno z toho, co každý den jíme, z ničeho jiného. Neměl bych se tedy hloupě divit, když mi nevhodný stravovací režim způsobí po určité době zdravotní potíže nebo nehezky zdeformovanou postavu v podobě značné nadváhy. Tentýž zdravý rozum by měl pochopit, že přírodu nepřechytračíme. Záleží pouze na nás, na našich rozhodnutích, do jakých aktivit a výrobků budeme investovat svůj čas i vydělané peníze, abychom si mohli zlepšit své zdraví i svůj život.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu