Dámy, chcete mít krásné a zdravé nohy?

Přidáno: 27.08.2016
Častým dotazem v internetových poradnách je jak posílit pevnost a pružnost cévních stěn a předejít tak pocitu unavených a tzv. „těžkých nohou“, případně už i minimalizovat vznik otoků, bolestí nohou, křečí, mravenčení a vznik tzv. metliček, čili prvních náznaků křečových žil a jejich zhoršování, které se objevují jako důsledek stárnutí žilního systému.

Častým dotazem v internetových poradnách je jak posílit pevnost a pružnost cévních stěn a předejít tak pocitu unavených a tzv. „těžkých nohou“, případně už i minimalizovat vznik otoků, bolestí nohou, křečí, mravenčení a vznik tzv. metliček, čili prvních náznaků křečových žil a jejich zhoršování, které se objevují jako důsledek stárnutí žilního systému.


Tohle všechno je zpravidla způsobeno nedostatkem bioflavonoidů rutinu a hesperidinu (jsou také někdy označovány jako vitamín P), což má za následek zvýšení propustnosti kapilár. Velmi častým vnějším projevem je zčervenání tváře, žilkovaný nos, ochabnutí svalů, ale i nechutenství, přecitlivělost na běžné látky z prostředí (alergie), alergické projevy, záněty a otoky.

 

Příčinou jsou nepevné cévní stěny a ostatní projevy žilní slabosti, které se zpravidla letním horkem a cestováním, ať už autobusem nebo letadlem, dále zhoršují.

 

Velmi účinnou a přitom levnou ochranou proti těmto potížím jsou bioflavonoidy rutinu kombinované a chráněné dalšími bioflavonoidy a anitoxidačními látkami před rychlou oxidací v organismu. Bioflavonoidy rutinu jsou rovněž antioxidační látkou, a aby se jejich účinek neznehodnotil hned po vstupu do krevního řečiště, je velmi vhodné, ba přímo nutné, je užívat spolu s dalšími účinnými antioxidanty, aby se jejich pozitivní vliv na cévní stěnu mohl projevit naplno.


K tomu lze využít preparát Rutin a vitamín C 500 mg + bioflavonoidy doplněk stravy - což není nic jiného než vitamín C s bioflavonoidy včetně rutinu, které pomáhají udržovat dobrý stav cév a příznivě působí na regeneraci tkání (90 tablet za 363,-Kč).

 

Jeden z nejbohatších zdrojů bioflavonoidů se nachází v drti a kůře z citrusových plodů a zeleniny, zatímco rutin je bioflavonoid pocházející z pohanky. Flavonoid rutin je významným léčivem, upravuje zvýšenou lomivost kapilár a jejich propustnost. Používá se při místních příznacích krvácení ve směsi s vitamínem C a Hesperidin komplexem k tlumení rozvoje arteriosklerózy, při léčbě hypertenze a diabetes mellitus (cukrovka). Aplikuje se také při purpurách a hemoragiích cévního původu, při poškození kapilár v důsledku předávkování některými léčivy a v důsledku mikrobiálních infekcí a následném poškození cévní stěny toxiny. Biovyužitelnost (biologická dostupnost) organismem se významně zvyšuje se současným podáváním vitamínu C! Denní terapeutická dávka se pohybuje okolo 100 mg.

 

Hesperidinový komplex (flavonoidy citrusových plodů) vykazuje v řadě experimentálních modelů zánětu protiedematozní aktivitu. Používá se rovněž ke snižování nadměrné propustnosti kapilár a při jejich poškození. Snižuje možnost poškození cévního epitelu (antioxidační účinky) a aktivita těchto bioflavonoidů vzrůstá při podávání s vitamínem C. V terapii se používají k výrobě fytoterapeutik a denní terapeutická dávka se pohybuje okolo 150 mg.


Každá tableta preparátu Rutin a vitamín C 500 mg + bioflavonoidy doplněk stravy dodává kombinaci 500 mg vitaminu C a 200 mg bioflavonoidů (včetně 50mg rutinu a 50mg Hesperidin komplexu). Mnohé studie ukazují, že vitamín C je nejúčinnější, když je podáván právě spolu s bioflavonoidy.

 

Tento preparát se osvědčil pro všechny, kteří příliš zatěžují svůj žilní systém, zejména prodavačky, kadeřnice, průvodčí ve vlacích, ale i servírky, číšníci anebo pošťačky. Obecně stačí jen 1 tableta ráno, případně i večer, záleží na velikosti a délce zátěže. Například v praxi se osvědčily 2 tablety denně na výrazné zmírnění nebo úplné odstranění křečí v nohou u více než 15 hodinových služeb servírek a číšníků.

 

Nutno říci, že v případě křečí v nohou se jedná nejen o nedokrevnost těch dolních končetin, ale i o nedostatek specifických mikroživin. Zejména tedy hořčík, vápník, ale i vitamín B6, B12 a některé další, které se mohou podílet na svalových křečích. Proto suplementace organismu jenom hořčíkem zpravidla potíže neodstraní, ba ani nemůže.

 

Lze tedy více než doporučit souběžné užívání těchto mikroživin po dobu několika měsíců. Pravidelným užíváním preparátu Vitazyme Energy lze doplňovat tyto nezbytné mikroživiny do organismu. V tomto případě to je nutné nejen pro obnovu buněk, která tam bude probíhat, ale i pro zlepšení celkového stavu organismu. Nejlepší, co se dá u nás sehnat (ale i ve světě), jsou tekuté přípravky obsahující stopové prvky, vitamíny, enzymy, probiotika v plně vstřebatelné formě. To všechno samozřejmě nelze zajistit z naší běžné denní stravy, takže je nutno použít nějaký doplněk stravy alespoň v nějaké minimální dávce. Vitazyme Energy v dávce 1-1-0 sáček s tekutinou rozředit trochou vody podle chuti. 1 před snídaní a další 1-2 (záleží na zátěži) v průběhu dne, a toto alespoň do doby než se stav stabilizuje.


Zábal na úlevu od bolesti zad, úponů, kloubů a naraženin:

V případě svalového přetížení a u klientů trpících častými úpornými bolestmi zad, kloubů a vazů doporučuji naučit se používat preparát Osteoflex Cream a následné zabalení do potravinářské folie (fresh folie). Použití Osteoflexu doporučuji vždy na noc na bolestivé místo např. záda nebo kloub a to formou zábalu.

 

Bolestivé místo namazat množstvím krému asi o velikosti větší fazole. Přes toto namazané místo zamotat potravinářskou fólii asi 2 otáčky kolem nohy, aby to drželo, ale moc neutahovat, aby se nezhoršilo prokrvení. Nechat do rána a ráno sundat. Přes den nechat pokožku v klidu a na noc opět namazat a zabalit.

 

Ve své praxi se mi velmi osvědčilo použití Aloe Vera cream HealthAid na zklidnění pleti po aplikaci Osteoflexu, který díky svému složení může zvlášť u citlivějších klientů pokožku mírně podráždit. Navíc podporuje účinnost již použitých preparátů pro svou schopnost pronikat do hlubších tkání. Aloe Vera cream HealthAid - krém z vysoce kvalitní Aloe Vera, speciálně vyvinutý pro použití na velmi dehydratovanou, suchou a svědící kůží. Krém je snadno vstřebáván, je nemastný a pomáhá uklidnit a hydratovat pokožku.


Ve většině případů Osteoflex Cream tak úžasně zafungoval, že na 3. den ubylo klientům až 80% bolestivosti a potíží, zejména u zánětů šlach, vyvrtnutých kotníků a různých pohmožděnin. U svalových spasmů (houser, ústřel apod.) to odstranilo potíže úplně.

 

U dlouhodobě zachvácených kloubů zánětem je ovšem k výše uvedenému nutná vnitřní výživa vazů a kloubních chrupavek (preparát Atrotone, Diet Whey Protein) případně i jejich hydratace (změkčení - Atrotone) spolu se silným imunostimulantem (Echinacea & Elderberry Plus), který vyburcuje organismus a jeho imunitní systém k silnému protizánětlivému efektu.

 

Všechny uvedené preparáty naleznete s podrobným popisem zde na webu v sekci doplňky stravy a kosmetika.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.

Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

 


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu