Blog / Články
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Znáte látky, jež mají významné účinky na léčbu cukrovky a jež jsou účinné proti řadě nádorových onemocnění?

Přidáno: 27.08.2016

Resolife™ doplněk stravy – pomáhá svými silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky zlepšovat krevní oběh a udržovat zdravé srdce a imunitní systém, může pomoci udržet hormonální rovnováhu, zdravou rovnováhu glukózy v krvi a poskytuje významnou podporu kůži a dalším tkáním před oxidativním poškozením, zejména při aktivním životním stylu a lidem, kteří se zotavují po nemoci.

Resolife™ doplněk stravy – pomáhá svými silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky zlepšovat krevní oběh a udržovat zdravé srdce a imunitní systém, může pomoci udržet hormonální rovnováhu, zdravou rovnováhu glukózy v krvi a poskytuje významnou podporu kůži a dalším tkáním před oxidativním poškozením, zejména při aktivním životním stylu a lidem, kteří se zotavují po nemoci.


HealthAid Resolife™ doplněk stravy spojuje výhody dvou vysoce kvalitních výtažků z japonské Obří křídlatky a Červených hroznů, které jsou bohaté na antioxidačně působící polyfenoly a poskytují trans-formu resveratrolu s vynikající biologickou aktivitou. Lze jej užívat denně pro celkové zdraví a pohodu.

 

Resolife™ doplněk stravy obsahuje resveratrol, což je přírodní látka, která se nalézá většinou v tmavých lesních plodech a hroznech, a která pomáhá tělu fungovat efektivněji díky zvláštní vlastnosti resveratrolu, která může blokovat činnost některých zánětlivých enzymů.a aktivovat celou řadu genů v těle, včetně tzv. sirtuinů, což je třída bílkovin, které jsou aktivovány právě resveratrolem. Sirtuiny jsou považovány za molekuly s blahodárným účinkem na zdraví, které činí dědičnou informaci odolnější k poškození a chrání buňky proti negativním vlivům volných radikálů.

 

Resveratrol má proto velký protirakovinný potenciál. Sirtuin v našem těle má za úkol hlídat správné vyladění genů a udržuje jejich činnost v optimálních obrátkách. Sirtuiny, pomáhají dlouhověkosti tak, že zpomalují buněčný úpadek a dodávají buňkám větší schopnost opravovat se sami.

 

Dosavadní výzkumy prokázaly, že resveratrol nejen prodlužuje život, ale má také významné účinky na cukrovku (diabetes melitus II. typu). Zlepšuje totiž citlivost inzulínu v lidském těle a i při dávce pouhých 2,5 mg/kg zvyšuje jeho citlivost v buňkách a tím snižuje hladinu glukózy v krvi.

 

Resveratrol nabízí mnoho možností v oblasti prevence a léčby této již velmi rozšířené choroby. Díky tomu, že resveratrol aktivuje enzym SIR1, výzkumní pracovníci čínské akademie věd tvrdí, že je nadějným kandidátem na boj proti diabetu. Právě zvýšená aktivita SIR1 způsobuje lepší citlivost inzulínu v lidském. Výzkumy dále prokázaly, že i nízké dávky resveratrolu snižují inzulínovou rezistenci u zvířat krmených vysoko tukovou dietou.

 

Resveratrol nebo související sloučeniny by mohly být použity k zablokování škodlivých účinků glukózy, což pomáhá bojovat proti život ohrožujícím komplikacím, které doprovází diabetes. Resveratrol by tedy mohl být základem pro efektivní dietu založenou na prevenci cévních škod způsobených hyperglykémií v budoucnosti.

 

Jedna z nejnovějších studií Resveratrolu a cukrovky se týká jeho nově objevené funkce. U diabetiků II. typu se vyskytuje bílkovina amylin – bílkovinný peptid, který se uvolní do buňky slinivky spolu s inzulínem a začíná zde tvořit pevná vlákna uvnitř buněk. Tato vlákna způsobují poškození buňky. Resveratrol podle nové studie zamezuje tvoření těchto vláken. Je skutečně pozoruhodné, jaké má resveratrol účinky na lidské zdraví. Co je však pro člověka nejdůležitější, je to bez vedlejších účinků!

 

Dosavadní výzkumy tedy prokázaly, že resveratrol účinně a více stranně chrání srdečně cévní systém tím, že snižuje napětí cév, brání oxidaci "špatného" cholesterolu, brání nadměrné srážlivosti krve a významně posiluje tělesný antioxidační systém, dá se opravdu říci, že prodlužuje život. Neobyčejně významný je rovněž účinek resveratrolu proti řadě typů zhoubně nádorových onemocnění, jenž spočívá v tom, že resveratrol blokuje všechny posloupné procesy, během nichž se zdravá buňka mění na buňku rakovinovou. Předpokládá se, že díky své schopnosti inhibovat androgenní receptory má pozitivní vliv na prevenci rakoviny prostaty.

 

Podle nejnovějších vědeckých poznatků mohou dávky resveratrolu dokonce zvrátit nebezpečné nahromadění tuku v játrech způsobených požíváním alkoholu.
"Naše studie naznačuje, že resveratrol může sloužit jako opravdu slibný prostředek pro prevenci nebo léčení lidských onemocnění jater." uvedli výzkumníci z University of South Florida Health Sciences Center v Tampě.


Vědci již nějakou dobu ví, že alkohol poškozuje játra tím, že inhibuje činnost dvou proteinů, známý jako AMPK a SIRT1. Tyto proteiny hrají klíčovou roli v rozkládání tuků a jejich odstranění z jater. Pokud dojde k přerušení jejich činnosti, vede to k hromadění tuků spojené s jaterními chorobami, jako je cirhóza jater a fibrózy. Neléčí-li se, může toto nahromadění tuku nakonec způsobit celkové selhání jater.

 

V současné době probíhá řada výzkumů, výsledky kterých ukazují na to, že hladiny C - reaktivního proteinu (CRP), což je dobře známý ukazatel zánětlivé reakce organismu, klesly o 26 % při užívání právě resveratrolu. Studie byla prováděna na lidech s vysokým rizikem kardiovaskulárních onemocnění, kteří již užívají statiny (léky, jimiž se léčí zvýšená hladina cholesterolu v krvi).

 

Španělské trojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolované studie se účastnilo 75 lidí užívajících statiny (jakožto primární prevence kardiovaskulárních chorob). Účastníci studie byli rozděleni na 3 skupiny. První skupina užívala extrakt z hroznů (s obsahem 8 mg resveratrolu), druhá skupina užívala extrakt z hroznů (bez obsahu resveratrolu) a třetí skupina užívala placebo – a to po dobu 6 měsíců. Po šesti měsících byly zdvojnásobeny dávky a tyto pak respondenti užívali po dobu dalších 6 měsíců. Výsledky ukázaly průkazné snížení CRP hodnot a to pouze u první skupiny – tedy u skupiny, která užívala extrakt z hroznů bohatý na resveratrol. U obou dalších skupin nedošlo k žádným změnám.

Zdroj: The American Journal of Cardiology

 

Nutriční informace:

DDD*  1 kapsle obsahuje:

 

Název

1 kapsle

% DDD*

Extrakt z Obří křídlatky japonské (reynoutria japonica)

500 mg

±

Který poskytuje Trans-resveratrol v množství

250 mg

±

Extrakt z Červených hroznů (Vitis vinifera) standardizovaný na min. 30 % obsah polyfenolů

15 mg

±

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.

Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

 

Přejít na: Doplňky stravy → Resolife™


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu