Blog / Články
Novinky
Chitosan Complex

Chitosan Complex doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan extrahovanou z mořských mušlí, která má neuvěřitelnou schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle. Chitosan...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?

Znáte extrakty bylin, známých již před tisíci léty, které slouží zejména pro udržení zdravého imunitního systému?

Přidáno: 28.08.2016

Přípravky obsahující imunostimulanty by měli preventivně užívat všichni lidé, jejichž zdraví je ohroženo s ohledem na věk, nízkou odolnost organismu a imunitního systému, stresující životní styl nebo charakter práce. Doporučené dávky v prevenci u ještě dobře fungujícího imunitního systému se pohybují kolem 300 - 500 mg čistých extraktů bylin s imunostimulačním účinkem, na průměrného 70–75 kg člověka.

Přípravky obsahující imunostimulanty by měli preventivně užívat všichni lidé, jejichž zdraví je ohroženo s ohledem na věk, nízkou odolnost organismu a imunitního systému, stresující životní styl nebo charakter práce. Doporučené dávky v prevenci u ještě dobře fungujícího imunitního systému se pohybují kolem 300 - 500 mg čistých extraktů bylin s imunostimulačním účinkem, na průměrného 70–75 kg člověka.


Echinacea & Elderberry Plus doplněk stravy – s extraktem z Echinacey a z Eleutherokoku pomáhá zvyšovat přirozenou obranyschopnost těla a zvyšovat imunitu. Obsažený extrakt z Černého bezu s antioxidačním účinkem pomáhá chránit buňky a tkáně proti oxidačnímu poškození. Jedná se o bezpečný a velmi účinný doplněk stravy, který napomáhá zlepšovat stav imunitního systému a urychlovat rekonvalescenci a rehabilitaci.

 

Echinacea:
Bylo zjištěno, že je protivirová, protibakteriální a antifungální. Je obzvláště dobrou bylinou v obraně proti chřipce a nachlazení. V lidovém léčitelství se osvědčila při léčbě furunklů, bakterií v krvi způsobujících zánět žil, zánětu mandlí, nosohltanu a různým hnisavým výtokům.

 

Černý bez:
Podporuje imunitní systém. Jedna studie prokázala, že látky obsažené v bezu mohou blokovat virus chřipky, který napadá zdravé buňky. Regeneruje jaterní buňky, pomáhá chránit cévy, může pomoci v prevenci určitých druhů rakoviny. Užívá se při kašli, chrapotu, nachlazení, angíně, oteklých mandlích, ale i proti průjmu, různým neuralgiím (zánět trojklanného nervu) a ischiatických zánětech. Je močopudný a potopudný, takže dokáže snižovat teplotu a pomáhá nám zbavit se sekretu usazeného v dýchacích cestách. Pomáhá organismu zbavovat se usazených toxinů, a to zejména kyseliny močové.

 

Eleutherococ:

O Eleutherococu víme, že působí jako adaptogen a harmonizátor, což znamená, že nespecifickým způsobem zvyšuje obranyschopnost organismu proti účinkům stresu, snižuje a odbourává cholesterol a tím zpomaluje sklerotizaci cév. Má příznivý vliv na tvorbu enzymů a mírně snižuje hladinu krevního cukru. Je nápomocen při léčbě nemocí z ozáření a příznivě působí na nádorová onemocnění. Zvyšuje výkonnost a sílu, hbitost rukou, přesnost a koordinaci pohybů, zkracuje dobu regenerace organismu po zátěži, úrazu nebo nemoci.

 

Spojením těchto bylinných extraktů získáváme vynikající preparát, který má v sobě zahrnuty všechny výše uvedené přednosti. Obsažené složky mají schopnost ovlivňovat imunitní systém a kvalitu zdraví, což je zvláště důležité při stavech vyčerpání a nemoci. Tento výkonný přípravek s extrakty bylin známých již před tisíci léty slouží zejména pro udržení zdravého imunitního systému. Obsažené složky mají antiseptické, proti bakteriální, antivirové, protizánětlivé a antioxidační účinky. Příznivě zasahují do činnosti imunitního systému na všech úrovních (zlepšují činnost bílých krvinek, zlepšení obranyschopnosti na sliznicích).

 

Dávkování je individuální záležitostí (váha člověka, závažnost onemocnění, kombinace s dalšími preparáty, zejména protivirovými jako je Candaway®Pau D´Arco atd.), ale na základě dlouhodobých zkušeností mohu doporučit užívat po jídle 3x denně 1 kapsli (terapeutická - léčebná dávka) a zapít čajem nebo vodou. Již po hodinách od zahájení léčby dochází k aktivaci imunitních buněk a k plné mobilizaci imunitního systému dochází během 2-3 dnů a stimulační účinky přetrvávají i po ukončení užívání.

 

Je možno podávat preventivně i léčebně, léčebná kúra by měla trvat nejméně 20 dnů, ale dle vážnosti onemocnění samozřejmě i více! I při vyšším dávkování nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky. Při silném předávkování lze očekávat silně povzbuzující účinek s možnou nespavostí, proto doporučuji užívat do 19. hodiny večerní!

 

Nutriční informace:

DDD*  1 kapsle obsahuje:
 

Název

1 kapsle

% DDD*

Extrakt Třapatky nachové (echinacea purpurea) standardizováno na obsah 4% echinacosidů

300 mg

±

Extrakt z bobulí Černého bezu (sambucus nigra) standardizováno na 12% obsahu anthocyanidů

300 mg

±

Extrakt Eleuterokoku ostnitého  (eleutherococcus senticosus) standardizováno na 0,8% obsahu eleutherosidů

100 mg

±

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Informace pro alergiky:

Obsahuje sóju a včelí vosk!

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.

Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

 

Přejít na: Doplňky stravy → Echinacea & Elderberry Plus


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2020 © PrevenceZdravi.eu