Blog / Články
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Toužíte po přípravku, který přináší dobrou funkci střev, regeneraci všech sliznic, zlepšení trávení a vitalizaci organismu?

Přidáno: 28.08.2016

Článek se zabývá podrobným popisem fungování enzymů v těle a jejich praktickým využitím. Jsou zde obsaženy rovněž některé zkušenosti a poznatky z praxe terapeuta přírodní medicíny. Enzymy zajišťují správné fungování miliard tělesných buněk, urychlují veškeré biochemické procesy a umožňují přeměnu látek a vznik životní energie.

Článek se zabývá podrobným popisem fungování enzymů v těle a jejich praktickým využitím. Jsou zde obsaženy rovněž některé zkušenosti a poznatky z praxe terapeuta přírodní medicíny. Enzymy zajišťují správné fungování miliard tělesných buněk, urychlují veškeré biochemické procesy a umožňují přeměnu látek a vznik životní energie.


Tekutiny žaludkem protékají, protože vrátník není úplně uzavřen. Žaludek se vyprazdňuje postupně. Když kyselost tráveniny dosáhne určitého stupně, vrátník se uvolní, peristaltická vlna vypudí část tráveniny do dvanáctníku a vrátník se opět uzavře. Po neutralizaci tráveniny ve dvanáctníku dochází k dalšímu vyprázdnění části obsahu žaludku.

 

Po opuštění tráveniny z dvanáctníku přechází tato do tenkého střeva, kde se mísí se žlučí a s pankreatickou a střevní šťávou. Žluč je vazká žlutohnědá tekutina o pH 8. Pomáhá neutralizovat HCL přicházející ze žaludku a tím umožňuje činnost pankreatické šťávy. Podporuje trávení a vstřebávání tuků, tím i vitamínů rozpustných v tucích a povzbuzuje peristaltiku tenkého i tlustého střeva. Protože neobsahuje žádné trávicí enzymy, není to vlastně pravá trávicí šťáva.

 

Tu tvoří slinivka břišní (pankreas). Pankreatická šťáva je čirá vazká tekutina s pH 7,5 – 8. Obsahuje enzymy nutné pro trávení všech živin jako je trypsinogen, lipázu, amylázu, maltázu. Všechny tyto enzymy ale fungují nejlépe při slabě zásadité reakci!

 

Schopnost vytvářet dostatečné množství enzymů se však s přibývajícím věkem snižuje a je navíc negativně ovlivněna užíváním nejrůznějších chemických léků, nesprávným stravováním, vysokým obsahem chemikálií v potravě a znečištěným životním prostředím, tedy podmínkami, kterým se lidské tělo zatím nedokáže přizpůsobit a které narušují jeho enzymatickou rovnováhu. Po 40. roce věku potřebnost enzymatického doplňování stravy výrazně roste, zde již přípravek pomůže napravovat první následky počínajícího stárnutí, doprovázené celou řadou chorob.

 

Digeston® Max doplněk stravy - s obsahem vysoce účinných enzymů z rostlinných zdrojů, které podporují trávení bílkovin, tuků a sacharidů, v kombinaci s výtažky z ovoce, jako je ananas a papája, které jsou dobře známé pro jejich přirozeně se vyskytující trávicí enzymy, umožňující rozklad potravin.

 

Formule je posílena vynikající směsí 7 miliard životaschopných bakteriálních kmenů Lactobacillus, které vám pomohou doplnit dobré bakterie v těle.

 

Komplexní přípravek nejen k podpoře trávení, který obsahuje komplex enzymů s názvem Digeston® Max. S úspěchem se používá nejen při odstraňování potíží způsobených špatným trávením jako je pálení žáhy, plynatost, bolesti v oblasti trávicího traktu, zapáchající dech a tělo, zácpa i průjem, křeče, zvracení apod., ale i při snižování nadváhy, nebo při potřebě nárůstu svalové hmoty. Komplex enzymů pomáhá trávit bílkoviny, cukry, tuky a podporuje vstřebávání kyselin. Trávicí enzymy jsou vylučovány do trávicího traktu, kde rozkládají potravu na základní živiny, které pak mohou být absorbovány přes střevní stěnu do krevního řečiště. Pokud tento enzymatický systém nefunguje efektivně je optimální zdraví ohroženo, protože se tělu nepodařilo vstřebat potřebné živiny a získat jejich plnou nutriční hodnotu. Nestrávené a špatně zpracované zbytky jídel pak mohou také přecházet dále do tlustého střeva, kde může docházet k plynatosti, nadýmání a průjmu. 

 

Enzymy celkově zlepšují činnost v celém organismu a především v tenkém a tlustém střevu kde odstraňují odpadní látky a jedy z organismu. Přípravek je prospěšný i při léčbě ledvinových kamenů a písku, hypoglykémii, dny, svalových bolestí, nedostatečném vstřebávání mikroživin ze stravy, při léčbě alergií, celulitidy, bulimie a mnoha dalších potíží. Enzymy obsažené v preparátu výrazně urychlují štěpné mechanismy vedoucí v konečném důsledku ke zdravému snižování nadváhy. Na trhu není obdobný přípravek ani mezi léčivy!

 

Při artróze obnovuje sníženou kloubní pohyblivost, u artritidy likviduje záněty a snižuje bolestivost. Dobře se uplatňuje při křečových žilách, kdy normalizuje zvýšený sklon krve ke srážení a tak zlepšuje průtok krve cévami. Snižuje zvýšenou koncentraci krevních tuků a upravuje sklon ke srážení krve. Zmírňuje typické projevy arteriosklerózy - pocity chladu, mravenčení a křečové bolesti v dolních končetinách. Je vysoce účinný při chorobných změnách ve svalech, šlachách, vazivu a tukové tkáni - od ztuhlého ramene až po tenisový loket. Urychluje hojení např. při vymknutích, otocích, natržení svalů, zlomeninách, modřinách a zmírňuje bolest.

 

Pacienti léčeni dlouhodobě pro různé diagnózy periferních bolestí jako je například ostruha patní kosti, epikondilitidy loketního kloubu, arthropatie revmatoidního a posttraumatického charakteru, vertebrogenní obtíže (bolestivé onemocnění páteře provázející poruchy jejich kloubů, vazů, meziobratlových plotének, okolních svalů apod.), bolesti třísel, atd. a u kterých je bolest rezistentní na běžný způsob léčby, jsou tímto podezřelí z hyperalgického (zvýšená bolestivost) syndromu po proběhlé neuroinfekci. Pohled většiny lékařů na neuroinfekci je většinou omezen na specifikaci a přeléčení akutního stádia a k následně vzniklým fixovaným změnám v postiženém organismu na vazivové a kolagenně-kloubní úrovni se již většinou nepřihlíží! Ke zlepšení stavu pak bezpečně dochází u většiny pacientů při nasazení enzymatické kůry a po několika měsíčním užívání je stav jednoznačně zlepšen!

 

Při pravidelném užívání enzymů pak můžeme dosáhnout zlepšení lymfatického oběhu a např. po operacích prsů urychlují enzymy efekt tím, že obnovují průchodnost lymfatických cév. Rovněž je nutné jejich použití u některých velmi účinných metod zaměřených na detoxikaci organismu a rozběhnutí lymfatického systému jako je např. Vakuová lymfatická masáž.

 

Pomáhají minimalizovat následky po boréliích a při užívání antibiotik zajišťují jejich lepší průnik do těžko přístupných tkání a tím zlepšují jejich účinnost. Působí protizánětlivě u zánětů šlach, kloubů, nosohltanu, nosních dutin, průdušek a gynekologických zánětů a hlavně snižují riziko opakovaných zánětů močového měchýře, moč. trubice, ledvin a prostaty. Jsou vhodné u většiny poruch zažívání (pálení žáhy, nadýmání), ale i při detoxikaci organismu. Preparát Digeston® Max představuje skutečný balzám na všechny rány a poranění. Otoky po něm rychle opadávají, porušení kůže se rychle zacelí.

 

Enzymy rovněž tlumí chorobné projevy způsobené patogenními imunokomplexy (autoimunitní poruchy jako např. roztroušená skleróza, chronický zánět kloubů, záněty cév apod.). Enzymy zde obsažené způsobují rozpouštění odumřelých a nekontrolovatelně rostoucích tkání, rozrušují fibrinový obal nádorových buněk a zabraňují tak vzniku metastáz. Zmenšují četnost výskytu a intenzitu nežádoucích účinků chemoterapie a radioterapie. U dětí a starých lidí, kde je imunita velmi často oslabená, enzymy imunitu posilují a zvyšují tak odolnost organismu proti infekčním onemocněním. V laboratorních studiích bylo prokázáno, že kombinace enzymů posilují oslabené imunitní buňky. Např. aktivitu makrofágů nemocných s nádory stupňovaly 7x a aktivitu NK buněk až 13x!

 

Přípravek Digeston® Max obsahuje v podstatě všechny 3 skupiny enzymů:

-proteázy, k nimž řadíme proteáza, proteáza I a II. Jsou schopny odbourat během jedné 

 hodiny až 300 g bílkovin

-lipázy, jež jsou schopny odbourat za hodinu až 175 g tuků. Nutno dodat, že k tomu musí být

 nejdříve tuk pomocí žluče a dalších látek převeden do rozpustné formy (emulgován).

-amylázy jako např. laktázy, maltázy, celulázy. Tyto enzymy jsou schopny odbourat až 300 g

 sacharidů za hodinu.


To vše přináší dobrou funkci střev, zvýšenou kvalitu, ochranu a regeneraci všech sliznic, zlepšení trávení a vitalizaci organismu. Používá se také preventivně k zabránění cestovní nevolnosti. 

 

Jedinou kontraindikací (nemožnost užívání) jsou situace spojené se zvýšeným sklonem ke krvácení např. pacienti na dialýze a těsně před a po operaci, jakož i v těhotenství je nutno se poradit! Přechodně může docházet k mírnému zhoršení příznaků onemocnění např. aktivace zánětu, což je třeba považovat za příznivou reakci organismu na komplexní přírodní léčbu vedoucí ke skutečnému uzdravení.

 

Enzymy zajišťují správné fungování miliard tělesných buněk, urychlují veškeré biochemické procesy a umožňují přeměnu látek a vznik životní energie. Schopnost vytvářet dostatečné množství enzymů se však s přibývajícím věkem snižuje a je navíc negativně ovlivněna užíváním nejrůznějších chemických léků, nesprávným stravováním, vysokým obsahem chemikálií v potravě a znečištěným životním prostředím, tedy podmínkami, kterým se lidské tělo zatím nedokáže přizpůsobit a které narušují jeho enzymatickou rovnováhu. Po 40. roce věku potřebnost enzymatického doplňování stravy výrazně roste, zde již přípravek pomůže napravovat první následky počínajícího stárnutí, doprovázené celou řadou chorob. 

 

Formule je posílena vynikající směsí 7 miliard životaschopných bakteriálních kmenů Lactobacillus, které vám pomohou doplnit dobré bakterie v těle.

Firma HealthAid používá speciální, kyselině a žluči odolné kmeny, které zabraňují žaludečním šťávám ničit tyto bakteriální kmeny předtím, než se dostanou do střeva a zajišťuje tak jejich čistotu a vysokou účinnost.

 

Směs 7 miliard životaschopných bakteriálních kmenů Lactobacillus pomáhá normalizovat funkci střeva, redukovat průjmy (zejména po terapii antibiotiky!) a pomáhá zlepšit vstřebávání a asimilaci živin potřebných pro tělo. Mezi přirozené mikroorganismy zažívacího traktu patří především mléčné bakterie Lactobacillus acidophilus. Mléčné bakterie omezují růst a hnilobnou aktivitu patogenních bakterií tím, že osídlují střevní mukózu a vytvářejí přirozenou bariéru infekčním mikrobům.

 

Preparát Digeston® Max doplněk stravy může být ku prospěchu lidem, kteří mají trvalé střevní potíže a pravidelně trpí nadýmáním břicha a problémy s plynatostí nebo mají špatné stravovací návyky.

 

Nutriční informace:

DDD*  1 tableta obsahuje:

 

Název

1 tableta

% DDD*

Lactobacillus acidophilus  (7 miliard jednotek tvořících kolonie) THT 030101

50 mg

±

Enzymatická směs 310 mg z toho:

310 mg:

±

Amyláza

20 000 DU

±

Proteáza

50 000 HUT

±

Glukoamylasa

45 AGU

±

Pektinasy

50endo-PGU

±

Alpha Galactosidase

225GalU

±

Laktázy

1000 ALU

±

Beta glukanáza

30 BGU

±

Celuláza

1000 CU

±

Lipáza

1000 FIP

±

Bromelain

125 000 FCCPU

±

Xylanáza

600 XU

±

Hemiceluláza

400 HCU

±

Slad Diastáza

200 DP

±

Invertasa

  203 SU

±

Papain

16 000 FCCPU

±

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

 

Uvedená kombinace a množství bakterií bylo založeno v době výroby. Vzhledem k nestabilní povaze těchto organismů, může jejich počet v průběhu času klesat, zejména v závislosti na kolísání teploty při skladovacích podmínkách.


Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.
Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

Přejít na: Doplňky stravy → Digeston® Max 


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu