Blog / Články
Doporučujeme
  
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Proč vlastně používat preparáty na klouby?

Přidáno: 28.08.2016

Díky adekvátní výživě kloubů je možné dosáhnout pozitivního vlivu na úlevu od bolesti při pohybu, zlepšení pohyblivosti a v samotném důsledku i zlepšení kvality života nemocných. Například při artróze je nesmírně důležité zajistit kloubům správnou a pravidelnou výživu - ta je podle nejnovějších studií schopna omezit bolest a zlepšit pohyblivost.

Díky adekvátní výživě kloubů je možné dosáhnout pozitivního vlivu na úlevu od bolesti při pohybu, zlepšení pohyblivosti a v samotném důsledku i zlepšení kvality života nemocných. Například při artróze je nesmírně důležité zajistit kloubům správnou a pravidelnou výživu - ta je podle nejnovějších studií schopna omezit bolest a zlepšit pohyblivost.

 

Mimořádně významný je vápník, základní prvek kostní hmoty, dále hořčík, glukosamin, protizánětlivě působící organická síra (MSM), vitamíny D3, B6 a C, důležité pro kostní metabolismus, a kolagen II. typu. Obvykle není možné v běžné stravě přijímat mikronutrienty v dostatečném rozsahu, při artróze navíc ve zvýšeném, množství!

 

Například MSM - jednoduchá organická látka obsahující Bio síru. Ve stravě již není téměř žádná organická síra a dokonce vůbec žádná pokud nejíte čerstvou zeleninu!

 

Atrotone doplněk stravy - s obsahem prášku ze slávek a kolagenem II. typu, v kombinaci s glukosaminem, chondroitinem, kurkumou a organickou sírou (MSM). Glukosamin v kombinaci s chondroitin sulfátem poskytuje významnou podporu struktur kloubních chrupavek, vazů a pojivových tkání při aktivním životním stylu a v seniorském věku.

 

Základem přípravku je prášek z měkkýše Slávky zelenoústé (Perna Canaliculus):

Tento prášek má vysoký obsah glykosaminoglykanů (GAG), nenasycených mastných kyselin typu omega-3, významný obsah kyseliny křemičité, minerálních látek a stopových prvků. GAG jsou důležitou součástí chrupavek, pojivových tkání a kůže. Podporují zásobování tkání v kloubech živinami, udržují klouzavost kloubů a napomáhají udržovat a regenerovat chrupavčité tkáně. Všechny uvedené složky jsou balzámem pro naše klouby, protože je chrání, regenerují a zpomalují v nich zánětlivý proces. Zvyšují schopnost chrupavky vázat vodu, čímž dochází ke zvyšování pružnosti chrupavky, která je tak odolnější proti poraněním a odolává lépe opotřebení.

 

Kyselina křemičitá:

Úspěšně napomáhá podporovat ukládání vápníku do kostí a působí tak proti osteoporóze, kožním chorobám, onemocněním močových cest, hemeroidům a k posílení imunitního systému. Křemík v této optimálně vstřebatelné formě je vhodným doplňkem pro výstavbu kolagenových a elastinových vláken struktur, na stavbu kostí, chrupavek, zubů, vlasů a nehtů, pevnosti a pružnosti šlach, kůže i vnitřních orgánů. Také je označována jako nejdostupnější zdroj přírodního křemíku, který má i určitý protizánětlivý účinek.

 

S přibývajícím věkem ubývá množství křemíku v organismu a to se projevuje zhoršením stavu pleti, která je méně pružná, suchá a vrásčitá, vlasy a nehty jsou lámavé a třepí se. Doplněním této optimální formy organického křemíku dochází k obnovování pružnosti a pevnosti pokožky, snižuje se padání vlasů, lámavost nehtů, předčasná vrásčitost, dochází také k omezení nežádoucího pocení nohou a rukou. Tím, že kyselina křemičitá (v podstatě oxid křemičitý) na sebe váže vodu, udržuje a zlepšuje pružnost pleti, vlasů i nehtů a přináší svěží a mladistvý vzhled. Dostatečná hydratace také zajišťuje dobré zásobení buněčných tkání živinami a pomáhá udržovat pružnost pojivových tkání a také cév.

 

Glukosamin Sulfát:

Tvoří přirozenou součást kloubních chrupavek a synoviální tekutiny. Je to látka tělu vlastní, která se tvoří z krevního cukru. Je stavebním kamenem kloubního maziva a stimuluje chondrocyty (buňky chrupavky) k produkci kolagenu a proteoglykanů. V produktu Atrotone je použit glucosamin sulfát organického původu z mořských měkkýšů, který má velmi dobrou vstřebatelnost organismem. Postupnou regenerací chrupavek se zlepšuje pohyblivost kloubů, zmírňují se zánětlivé procesy a bolestivost. Kromě toho pomáhá ukládat do kostí vápník. Působí též preventivně proti dně, zánětu kloubů, šlach a svalovým bolestem. Je vhodný i jako prevence artrózy pro lidi těžce fyzicky pracující, sportovce, po úrazech a sportovních zraněních a pro lidi s nadváhou!

 

Chondroitin sulfát:

Je základní stavební složkou při obnově a tvorbě chrupavek. Patří k hlavním součástem mezibuněčné hmoty chrupavky. Doporučuje se zejména starším lidem, těžce fyzicky pracujícím a sportovcům. Tím, že Chondroitin sulfát chrání a vyživuje kloubní chrupavky snižuje bolestivost kloubů a působí protizánětlivě.

 

MSM - Methylsulfonylmethan:

Je organická sloučenina síry. Je známo, že síra pomáhá udržovat dobrou kvalitu pokožky, vlasů a nehtů a podílí se na tvorbě kostí a pojivových tkání. Má vliv na tvorbu kolagenu a výstavbu glukosaminů. Kromě osteoartrózy se MSM používá při léčbě akné, popálenin, alergií, dále při léčbě kandidóz, dny, hojení ran a při svalových a kloubních bolestech – zejména u sportovců.

 

Složky Chondroitin a Glukosamin tvoří klíčový strukturální vzorec chrupavek, hrají významnou roli v udržování zdravých kloubů a jsou vhodné pro odstraňování osteoartritidy. Obsažený mangan a vitamín C se podílí na tvorbě kolagenu - bílkovina v těle nejhojněji zastoupená (až 30%). Mangan je důležitou součástí více než 60 enzymů. Ovlivňuje veškerou látkovou přeměnu energie a mozkové funkce. Je využíván při nervových poruchách, zapomnětlivosti a úbytku paměti. Příznivé účinky byly pozorovány při artritidě a revmatismu. Mangan podporuje tvorbu dobré chrupavkové a kostní struktury, navíc hraje důležitou roli při tvorbě hormonů štítné žlázy. Nedostatek manganu může vést k poruchám srážlivosti krve, vysokému tlaku, zvýšenému cholesterolu, očním, ušním a srdečním problémům a k potížím slinivky břišní. Kurkuma pak zlepšuje prokrvení artrotických kloubů a tlumí jejich záněty.

 

Kolagen II. typu:

Je tvořen velmi jemnými kolagenními vlákny. Vlákna se na celkovém objemu mezibuněčné hmoty podílejí asi z 50%. Kolagen II. typu formuje prostorové sítě, které mají u některých chrupavek určitou architektonickou úpravu, odpovídající zatížení chrupavky. Kolagen II. typu lze nalézt v mezibuněčné hmotě kloubních a elastických chrupavek a v jádru meziobratlové destičky.

 

Nutriční informace:

DDD*  1 tableta obsahuje:

 

Název

1 tableta

% DDD*

Prášek ze Slávky zelenoústé (Perna Canaliculus)

350 mg

±

Glukosamin sulfát (2KCl)

250 mg

±

Z toho volný Glukosamin (z korýšů)

195 mg

±

Chondroitin sulfát

200 mg

±

MSM (methylsulfonylmethan)

150 mg

±

Kolagen II. typu

100 mg

±

Extrakt kořene Kurkumy dlouhé 10:1 (Curcuma Longa) ekvivalent

100 mg

±

Vitamin C (L-askorbová kyselina)

60 mg

75%

Mangan (askorbát manganatý)

2 mg

100%

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Doporučené dávkování:

Dávkování určí terapeut přírodní medicíny na základě svého vyšetření, případně podle vážnosti vašeho zdravotního stavu, vaší hmotnosti a kombinace s dalšími preparáty.

 

Praxe:

Chondronutraceutika - chondroitinsulfát a glukosamin sulfát přispívají k ochraně kloubních chrupavek, neboť stimulují syntézu proteoglykanů, snižují aktivitu enzymů poškozujících kloubní chrupavku. Vážou v kloubní chrupavce velké množství vody a zlepšují tak mechanicko-elastické vlastnosti kloubních chrupavek. Dále stimulují produkci kyseliny hyaluronové, která je součástí kloubní tekutiny a ovlivňuje hydrataci kloubních chrupavek.

 

To vše ovšem funguje pouze tehdy, pokud v postiženém kloubu ještě nějaká chrupavka zbývá - sice nepřiroste ani o milimetr, ale zpevní se, přestane být drážděna zánětem a také vlivem fyzické zátěže pomaleji ubývá, tzn. nesrovnatelně déle vám vydrží. Totéž platí o všech podobných preparátech s kloubní výživou – i kdybyste jich snědli tuny, vrstva chrupavky nepřibude ani o ždibec. Pokud skutečně pomáhají - tak vždy jen v rámci péče o tu chrupavku, která ještě v kloubu zbývá.

 

Jedinou výjimkou z tohoto pravidla jsou přípravky s obsahem kolagenu II. typu!

 

V oficiální medicíně všichni ortopedové shodně potvrzují, že nová kloubní chrupavka už nikdy nikomu nenaroste a v případě pokročilého rozpadu je nutná operace s použitím endoprotézy. Mají sice pravdu - ale jen tu svoji subjektivní, limitovanou svými možnostmi. Kolagen II. typu, používaný dlouhodobě a ve stanovených dávkách, boří tuto další hranici současné oficiální medicíny.

 

Pokud klient s jakkoliv pokročilou arthrosou nosných kloubů užívá 3x denně alespoň 1 tabletu po dobu tří měsíců se dočká skutečně zázraku: má po těchto třech měsících nejen neobyčejně výrazný ústup potíží (a o to přece jde), ale především je v kloubu nastartována dosud netušená možnost regenerace = novotvorba nové či přesněji řečeno náhradní chrupavky. Tento proces obnovy je nutno ještě řadu měsíců udržovat dávkováním 2x1 tabletu Atrotone® denně - čím déle se preparát takto užívá, tím větší vrstvička chrupavky se doplní. Klienti, kteří tuto regenerační kůru absolvovali už žádnou operaci nepotřebují, protože jejich klouby jim opět slouží tak, jak mají.

 

Co je na dosavadních zkušenostech s přípravky s obsahem kolagenu II. typu velmi průkazné:

v několika případech byly klientky zvědavé, jak jejich opravený kloub vyhlíží na rentgenovém snímku. Jejich zážitek se vždy vyvíjel stejně = nový snímek kloubu považovali lékaři (porovnávající staré a nové nálezy) pouze za záměnu snímků v rentgenovém archivu. Když už tam minule žádná chrupavka nebyla (kloub byl lidově řečeno "kost na kost"), nemůže nový snímek s krásně viditelnou kloubní štěrbinou patřit té samé klientce. A co myslíte: po té co byli upozorněni na pravý stav věcí - zavolal nám někdo z těch lékařů, co že to používáme a že oni to pro své klienty chtějí také? Ani náhodou. S tím se setkáváme běžně i při léčbě některých jiných oficiálně "neléčitelných onemocnění".

 

Jeden český kolega lékař a odborník na přírodní medicínu, převážně ordinující v Německu a Velké Británii tomu říká "středověk v našich nemocnicích" a tím slůvkem "našich" nemyslí jen ČR zařízení. I na západ od nás jsou totiž tyto regenerační přístupy k léčbě (pomocí přírodních látek) provozovány v rámci takzvané alternativní medicíny a nikoliv té "oficiálnější".

 

Jenže například ve Švýcarsku si voliči na svých politicích vymohli, že i alternativní léčbu je povinna hradit zdravotní pojišťovna. Prostě každý, kdo si ve Švýcarsku platí zdravotní pojištění, se může svobodně rozhodnout, zda mu pojišťovna bude hradit chemicko-chirurgickou léčbu, či léčbu pomocí přírodních regeneračních preparátů a postupů. V Kanadě je prý situace podobná. Věřím, že jednoho dne i klienti české přírodní medicíny si vymohou na svých volených zástupcích totéž. Snad ...

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.

Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

 

Přejít na: Doplňky stravy → Atrotone


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu