Blog / Články
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Pokud hledáte nejlepší preparát na trhu s esenciálními omega 3 mastnými kyselinami tak jste tady správně

Přidáno: 28.08.2016

Cod Liver Oil doplněk stravy obsahuje 1000 mg rybího oleje s obsahem esenciálních omega 3 mastných kyselin DHA a EPA. Již při denní dávce okolo 335 mg EPA a 225 mg DHA denně těchto omega 3 mastných kyselin pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a rovněž omega 3 mastné kyseliny přispívají k rozvoji nervové tkáně a dobrému výkonu mozku dospělých a starších lidí.

Cod Liver Oil doplněk stravy obsahuje 1000 mg rybího oleje s obsahem esenciálních omega 3 mastných kyselin DHA a EPA. Již při denní dávce okolo 335 mg EPA a 225 mg DHA denně těchto omega 3 mastných kyselin pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a rovněž omega 3 mastné kyseliny přispívají k rozvoji nervové tkáně a dobrému výkonu mozku dospělých a starších lidí.


Olej z tresčích jater je také zdrojem vitamínů A, D a E přičemž vitamin A je důležitý pro zdraví očí, růst a vývoj kostí a zubů, dělení buněk včetně buněk imunitního systému, udržuje strukturu a funkce kůže a má také antioxidační účinky jako vitamin E a pomáhá neutralizovat volné radikály a oba tak mohou pomoci zabránit poškození buněk. Vitamin D napomáhá svalovému růstu, mineralizaci kostí, zubů, vstřebávání a využití vápníku, fosforu a dělení buněk imunitního systému.

 

Lamberts® Cod Liver Oil doplněk stravy je jedním z nejsilnějších preparátů na trhu s obsahem omega 3 mastných kyselin v jedné kapsli (300 mg). Cod Liver Oil - produkt proti ateroskleróze a infarktu myokardu s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin EPA a DHA, které svým působením pomáhají snižovat hladiny „špatného“ LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi, čímž působí významně proti ateroskleróze. Díky mírné, ale významné protisrážlivé aktivitě pomáhají snižovat riziko vzniku infarktu myokardu při ischemické chorobě srdeční, ale také brání vzniku trombu (vmetku), který může ucpat věnčitou, mozkovou nebo plicní cévu.

 

Omega 3 je souhrnný název skupiny esenciálních mastných kyselin, to je těch, jež si tělo neumí samo vyrobit. Proto se musí stejně jako vitamíny a další mikroživiny pravidelně tělu dodávat, aby se udržely jeho životně důležité funkce. Nejdůležitější jsou mastné kyseliny Omega 3 EPA a DHA.

 

Tyto se v přírodě vyskytují v mořských rybách, zejména těch tučných, jako jsou losos, makrela, sleď, tuňák apod. Pokud tedy nekonzumujete (a to vzhledem k omezenému přístupu k mořským rybám v naší republice zcela jistě nekonzumujete!) 3x týdně minimálně 140 g mořských ryb (nesmažených!) je nutno zajistit pravidelný přísun těchto životně důležitých látek formou doplňku stravy.

 

EPA a DHA podporují tvorbu HDL cholesterolu, jehož vysoká hladina souvisí s dlouhověkostí. Kromě toho působí protizánětlivě a tak omezují i bolesti při revmatoidní artritidě. Omezují riziko předčasného porodu, brání vzniku a rozvoji rakoviny prostaty, snižují zvýšený krevní tlak. A je to právě DHA, která je mimořádně důležitá pro vývoj mozku a očí plodu a kojence.

 

Uplatní se dokonce i v podpůrné léčbě hyperaktivity dětí a poruch činnosti mozku obecně. Nejnověji se také uvádí pokles rizika vzniku diabetu. Napomáhají eliminovat výskyt srdečních arytmií, zlepšovat imunitní odpověď organismu a tím pozitivně ovlivňovat průběh astmatu a alergií, lupusu, Crohnovy choroby, revmatoidní artritidy, ulcerózní kolitidy, hypertenze a také depresí, mentálních postižení a schizofrenií.

 

Omega 3 mastné kyseliny jsou součástí buněčných membrán, napomáhají zlepšit pružnost cévních stěn a tím posilovat oběhovou soustavu. Mají pozitivní efekt na potíže jako jsou ztuhlé klouby a problematická pokožka. Zmírňují intenzitu menstruačních křečí, příznivý efekt byl zaznamenán u ledvinových kamenů, syndromu chronické únavy a poklesu imunity. EPA je důležitou součástí fosfolipidů membrán nervových buněk a je hojně obsažena v pohlavních orgánech a v sítnici oka. Při jejím nedostatku vznikají poruchy centrálního nervového systému a snižuje se schopnost zapamatování. Nižší hladiny byly zjištěny i u roztroušené sklerózy, u progresivní encefalopatie (nezánětlivé onemocnění mozku, do kterých spadá např. LMD-lehká mozková dysfunkce-nesoustředěnost, nepozornost, impulzivita a další projevy „zlobení a vyrušování“ dětí ve škole) a u pigmentové degenerace sítnice. Omega 3 mastné kyseliny jsou nejlepším potravním doplňkem proti ischemické chorobě a infarktu myokardu!

 

Klinické studie už dříve naznačovaly, že tyto látky působí proti obezitě, ale jen tehdy, když se zároveň sníží celkový energetický příjem. Příčina ale donedávna nebyla známa. Poodhalit ji pomohl výzkum vedený Janem Kopeckým z Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Výsledky byly zveřejněny v časopise Diabetologia. Čeští vědci prováděly pokusy, kdy u myší vyvolali obezitu tučnou stravou a pak jim o 10 % snížili příjem kalorií a zároveň 10 % tuků nahradili právě omega 3 mastnými kyselinami. Myši přestávali tloustnout, zároveň se u nich omezila zánětlivá reakce, která je spojena právě s obezitou. Mohou za to metabolické změny v tukové tkáni. Mění se lipidové signální molekuly a zvyšuje se aktivita mitochondrií, které v buňkách přeměňují živiny na energii. Působením omega 3 mastných kyselin tukové buňky spalují více tuku!

 

Omezuje se i chronický zánět v celém těle, který bývá dáván do souvislosti např. s neurodegenerativními a trávicími chorobami. Při hubnutí (ale nejen při něm) se proto vyplatí zařadit do denního příjmu omega 3 mastné kyseliny.

 

Největší účinek mají omega 3 mastné kyseliny s dlouhým molekulovým řetězcem, označované zkratkami EPA a DHA. Ty se nacházejí především v mořských rybách. Obsahují je i speciální výtažky a doplňky stravy připravené z rybího tuku jako například právě tento Cod Liver Oil.

 

Do formule Cod Liver Oil firmy Lamberts® byl dodán antioxidačně působící vitamin E, který brání oxidaci a tím znehodnocení těchto obsažených mastných kyselin a velmi důležité vitamíny A a D. Díky této kombinaci se jedná o nejlepší preparát na trhu.

 


Nutriční informace:

DDD*  1 kapsle obsahuje:

 

Název

1 kapsle

% DDD*

Energetická hodnota

39 kJ

±

Olej z tresčích jater

1000 mg

±

Celkem omega 3

300 mg

±

Z toho EPA (eikosapentaenová kyselina)

140 mg

±

Z toho DHA (dokosahexaenová kyselina)

110 mg

±

Vitamin E (D-α-tokoferol)

10 mg (15 IU)

83 %

Vitamin A (retinyl-palmitát)

800 µg (1454 IU)

100 %

Vitamin D3 (cholekalciferol)

5 µg  (200 IU)

100 %

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Pokyny k dávkování a použití:

1 kapsle denně.


Balení:

180 kapslí. Počet denních dávek v jednom balení 180. Cena za balení: 476,-Kč.

 

Srovnáme-li jakýkoli konkurenční výrobek, zpravidla se dostaneme na cenu okolo 300-350,-Kč za 60 tobolek a to ještě bez vitamínu A a D! Rozpočítáme-li cenu na tobolku o 1000 mg, pak 1 tobolka u Cod Liver Oil stojí 2,19 koruny (476:180=2,64), u ostatních podobných konkurenčních přípravků je to 5,83 za tobolku se stejnou účinnou látkou, tedy 2,20 x tolik!


Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.
Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.Přejít na: Doplňky stravy → Cod Liver Oil


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu