Blog / Články
Novinky
Chitosan Complex

Chitosan Complex doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan extrahovanou z mořských mušlí, která má neuvěřitelnou schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle. Chitosan...

více
Doporučujeme
  
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?

Omega 3 mastné kyseliny by měly být při konzumaci dostatečně antioxidačně chráněny.

Přidáno: 27.07.2019

Nový produkt kombinuje omega 3 mastné kyseliny (z rybího oleje) se zdravou dávkou rostlinných antioxidantů ze zeleného čaje, z hroznových jader, rozmarýnu a výtažku z oregána, které pomáhají neutralizovat volné radikály a mohou tak pomoci zabránit poškození buněk. 

OracOmega® doplněk stravy – je první rybí olej s vysokým obsahem esenciálních omega 3 mastných kyselin DHA a EPA v kombinaci s rostlinnými antioxidanty. Již při denní dávce okolo 335 mg EPA a 225 mg DHA denně těchto omega 3 mastných kyselin pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což přispívá ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění a rovněž omega 3 mastné kyseliny přispívají k rozvoji nervové tkáně a dobrému výkonu mozku dospělých a starších lidí.

 

Lamberts® Pure OracOmega® doplněk stravy je jedním z nejsilnějších preparátů na trhu s obsahem omega 3 mastných kyselin v jedné kapsli (380 mg). Tento nový produkt kombinuje omega 3 mastné kyseliny (z rybího oleje) se zdravou dávkou rostlinných antioxidantů ze zeleného čaje, z hroznových jader, rozmarýnu a výtažku z oregána, které pomáhají neutralizovat volné radikály a mohou tak pomoci zabránit poškození buněk. Tato kombinace je určena k ochraně vzácných omega 3 mastných kyselin před oxidací poté, co byly požity. Denní dávka 2 kapslí poskytuje působivých 2500 ORAC antioxidačních jednotek spolu se 760 mg omega 3 mastných kyselin, včetně 390mg EPA a 260 mg DHA. Díky této kombinaci omega 3 mastných kyselin a antioxidantů se jedná o nejlepší preparát na trhu.

 

OracOmega®- produkt proti ateroskleróze a infarktu myokardu s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin EPA a DHA, které svým působením pomáhají snižovat hladiny „špatného“ LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi, čímž působí významně proti ateroskleróze. Díky mírné, ale významné protisrážlivé aktivitě pomáhají snižovat riziko vzniku infarktu myokardu při ischemické chorobě srdeční, ale také brání vzniku trombu (vmetku), který může ucpat věnčitou, mozkovou nebo plicní cévu.

 

Omega 3 je souhrnný název skupiny esenciálních mastných kyselin, to je těch, jež si tělo neumí samo vyrobit. Proto se musí stejně jako vitamíny a další mikroživiny pravidelně tělu dodávat, aby se udržely jeho životně důležité funkce. Nejdůležitější jsou mastné kyseliny Omega 3 EPA a DHA.

 

Tyto se v přírodě vyskytují v mořských rybách, zejména těch tučných, jako jsou losos, makrela, sleď, tuňák apod. Pokud tedy nekonzumujete (a to vzhledem k omezenému přístupu k mořským rybám v naší republice zcela jistě nekonzumujete!) 3x týdně minimálně 140 g mořských ryb je nutno zajistit pravidelný přísun těchto životně důležitých látek formou doplňku stravy.

 

EPA a DHA podporují tvorbu HDL cholesterolu, jehož vysoká hladina souvisí s dlouhověkostí. Kromě toho působí protizánětlivě a tak omezují i bolesti při revmatoidní artritidě. Omezují riziko předčasného porodu, brání vzniku a rozvoji rakoviny prostaty, snižují zvýšený krevní tlak. A je to právě DHA, která je mimořádně důležitá pro vývoj mozku a očí plodu a kojence.

 

Uplatní se dokonce i v podpůrné léčbě hyperaktivity dětí a poruch činnosti mozku obecně. Nejnověji se také uvádí pokles rizika vzniku diabetu. Napomáhají eliminovat výskyt srdečních arytmií, zlepšovat imunitní odpověď organismu a tím pozitivně ovlivňovat průběh astmatu a alergií, lupusu, Crohnovy choroby, revmatoidní artritidy, ulcerózní kolitidy, hypertenze a také depresí, mentálních postižení a schizofrenií.

 

Omega 3 mastné kyseliny jsou součástí buněčných membrán, napomáhají zlepšit pružnost cévních stěn a tím posilovat oběhovou soustavu. Mají pozitivní efekt na potíže, jako jsou ztuhlé klouby a problematická pokožka. Zmírňují intenzitu menstruačních křečí, příznivý efekt byl zaznamenán u ledvinových kamenů, syndromu chronické únavy a poklesu imunity. EPA je důležitou součástí fosfolipidů membrán nervových buněk a je hojně obsažena v pohlavních orgánech a v sítnici oka. Při jejím nedostatku vznikají poruchy centrálního nervového systému a snižuje se schopnost zapamatování. Nižší hladiny byly zjištěny i u roztroušené sklerózy, u progresivní encefalopatie (nezánětlivé onemocnění mozku, do kterých spadá např. LMD-lehká mozková dysfunkce-nesoustředěnost, nepozornost, impulzivita a další projevy „zlobení a vyrušování“ dětí ve škole) a u pigmentové degenerace sítnice. Omega 3 mastné kyseliny jsou nejlepším potravním doplňkem proti ischemické chorobě a infarktu myokardu!

 

Klinické studie už dříve naznačovaly, že tyto látky působí proti obezitě, ale jen tehdy, když se zároveň sníží celkový energetický příjem. Příčina ale donedávna nebyla známa. Poodhalit ji pomohl výzkum vedený Janem Kopeckým z Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Výsledky byly zveřejněny v časopise Diabetologia. Čeští vědci prováděly pokusy, kdy u myší vyvolali obezitu tučnou stravou a pak jim o 10 % snížili příjem kalorií a zároveň 10 % tuků nahradili právě omega 3 mastnými kyselinami. Myši přestávali tloustnout, zároveň se u nich omezila zánětlivá reakce, která je spojena právě s obezitou. Mohou za to metabolické změny v tukové tkáni. Mění se lipidové signální molekuly a zvyšuje se aktivita mitochondrií, které v buňkách přeměňují živiny na energii. Působením omega 3 mastných kyselin tukové buňky spalují více tuku!

 

Omezuje se i chronický zánět v celém těle, který bývá dáván do souvislosti např. s neurodegenerativními a trávicími chorobami. Při hubnutí (ale nejen při něm) se proto vyplatí zařadit do denního příjmu omega 3 mastné kyseliny.

 

Největší účinek mají omega 3 mastné kyseliny s dlouhým molekulovým řetězcem, označované zkratkami EPA a DHA. Ty se nacházejí především v mořských rybách. Obsahují je i speciální výtažky a doplňky stravy připravené z rybího tuku jako například právě tento OracOmega® doplněk stravy.

 

Nutriční informace: DDD*  2 kapsle obsahují:

 

Název

2 kapsle

% DDD*

Energetická hodnota

46 kJ

±

Koncentrát rybího oleje

1200 mg

±

Celkem omega 3

760 mg

±

Z toho EPA (eikosapentaenová kyselina)

390 mg

±

Z toho DHA (dokosahexaenová kyselina)

260 mg

±

Směs rostlinných extraktů ze zeleného čaje (green tea), z hroznových jader (grape seed), rozmarýnu (rosmarinus officinalis) a výtažku z oregana (origanum vulgare) odpovídající 2 500 ORAC jednotkám antioxidační aktivity

200 mg

±

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Další složky přípravku: tobolka: glycerin, želatina, rybí tuk, barviva: oxid titaničitý a chlorofylín mědi, nehydrogenovaný rostlinný olej, včelí vosk, slunečnicový lecitin.


Pokyny k dávkování a použití: 2 kapsle denně.

Balení: 120 kapslí. Počet denních dávek v jednom balení 60. Cena za balení: 697,-Kč.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.
Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.


Přejít na: Doplňky stravy → OracOmega


Zpět na seznam článků
Copyright 2016 - 2020 © PrevenceZdravi.eu