Blog / Články
Novinky
Chitosan Complex

Chitosan Complex doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan extrahovanou z mořských mušlí, která má neuvěřitelnou schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle. Chitosan...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?

Již řadu let je využívána tradiční bylina, jakou je šalvěj, pro mírnění návalů horka, nadměrného pocení a zánětů v ústech a krku

Přidáno: 27.08.2016

Dle zkušeností terapeutů přírodní medicíny má šalvěj mírné fytoestrogenní účinky a podporuje vyváženou činnost hypothalamu. Sage 2500 mg se užívá ke zmírnění lehkých až středně těžkých neurovegetativních potíží provázejících období klimakteria (přechodu) jako návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, poruchy spánku, poruchy soustředění.

Dle zkušeností terapeutů přírodní medicíny má šalvěj mírné fytoestrogenní účinky a podporuje vyváženou činnost hypothalamu. Sage 2500 mg se užívá ke zmírnění lehkých až středně těžkých neurovegetativních potíží provázejících období klimakteria (přechodu) jako návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, poruchy spánku, poruchy soustředění.


Sage 2500 mg doplněk stravy – s vysokým obsahem šalvěje pro mírnění návalů horka, nadměrného pocení a zánětů nebo vředů v ústech a krku.

 

Dle zkušeností terapeutů přírodní medicíny má šalvěj mírné fytoestrogenní účinky a podporuje vyváženou činnost hypothalamu. Hypothalamus je malá žláza v mozku, která působí jako řídící centrum pro regulaci teploty těla. V průběhu menopauzy a nerovnováhy hormonálního systému pak mohou nastat potíže s tímto kontrolním mechanismem.

 

Hypotalamus, oblast v dolní části mezimozku, odkud jsou koordinovány nervové a endokrinní funkce, řídí funkci hypofýzy - podvěsek mozkový (součást tzv. hypotalamo-hypofyzárního systému) a tím ovládá sekreci většiny hormonů v těle. Stálost vnitřního prostředí (homeostázu) reguluje hypotalamus řízením produkce hormonů, řízením autonomního nervového systému, řídí úroveň metabolismu, produkci a výdej tepla, krevní oběh a tlak, dýchání, hladinu glukosy v krvi, iontové složení tělních tekutin, pocení, močení, vyměšování apod.

 

Kolísající hladiny hormonů vedou k pocitům horka, napětí, návalům, slabostem. Mnohdy se objevuje kolísání krevního tlaku provázené bolestmi hlavy nebo pocity malátnosti a únavy. Protože i mozkové funkce jsou ovlivněny hladinami hormonů, může u ženy v přechodu docházet ke stavům podrážděnosti, nespavosti, nervozity, neklidu, ke změnám nálady.

 

Estrogenoidní (ženským pohlavním hormonům estrogenům podobné) látky snižují sekreci luteinizačního hormonu, který je vylučován z předního laloku podvěsku mozkového. Je známo, že vyšší hladiny luteinizačního hormonu vyvolávají návaly horka. Sérové hladiny ostatních hormonů, jako FSH (folikostimulační hormon) a prolaktin, nebývají ovlivněny.

 

Sage 2500 mg se užívá ke zmírnění lehkých až středně těžkých neurovegetativních potíží provázejících období klimakteria (přechodu) jako návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, poruchy spánku, poruchy soustředění.

 

Šalvěj lékařská obsahuje cineol, kafr, borneol a další terpenické sloučeniny, vitamin B, minerální a hormonálně účinné látky. Mimo silice šalvěj obsahuje 4 % tříslovin, saponiny, flavonoidy, rozmarýnovou kyselinu, látky podobné ženskému hormonu estrogenu a diterpenické hořčiny, z nichž carnosol snižuje riziko cévní mozkové příhody, infarktu a arteriosklerózy. Vědecké vysvětlení je takové, že karnosol a karnosolové kyseliny jsou inhibitory (zastavují) peroxidace lipidů v lipozomálním systému.

 

V přírodním léčitelství má využití jako tzv. antihydrotikum (přípravek, který omezuje pocení), zejména jako pomoc lidem, trpícím nadměrným pocením. V takových případech pomůže pravidelně užívat, po dobu několika měsíců, tento přípravek. Potivost se výrazně sníží, pokud je podáván podle návodu, protože samozřejmě i bylinky se musí správně dávkovat. Pokud se potivost vrací, je možné kůru znovu opakovat.

 

Bylinu lze použít i jako podpůrný prostředek při infekcích díky jejím protizánětlivým účinkům. Zvláště v dřívějších dobách ji ženy využívaly jako účinnou pomoc při menstruačních bolestech, gynekologických potížích. I dnes se stává lékaři doporučovaným podpůrným prostředkem při léčbě střevních problémů, angín a zánětů močových cest.

 

Nutriční informace:

DDD*  1 tableta obsahuje:

 

Název

1 tableta

% DDD*

Extrakt ze šalvěje (salvia officinalis - poskytuje 500 mg extraktu 5 : 1 s garancí 2,5 % kyseliny rozmarýnové) extrakt neobsahuje téměř žádný nežádoucí thujon

2500 mg

±

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.

Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

 

Přejít na: Doplňky stravy → Sage 2500 mg


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2020 © PrevenceZdravi.eu