Blog / Články
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Čím podpořit vylučovací funkce ledvin a mírnit premenstruační syndrom?

Přidáno: 27.08.2016

Jedná se o kombinaci bylin, jež mají blahodárné účinky na močové cesty, podporují vylučovací funkce ledvin a s přídavkem draslíku pomáhají odstranit škodlivé metabolity z těla a zachovávat rovnováhu vody v organismu.

Jedná se o kombinaci bylin, jež mají blahodárné účinky na močové cesty, podporují vylučovací funkce ledvin a s přídavkem draslíku pomáhají odstranit škodlivé metabolity z těla a zachovávat rovnováhu vody v organismu.


Nier – Reiniger doplněk stravy - je kombinací bylin s přídavkem draslíku. Jedná se o „ledvinný čistič“. Obsahuje kombinaci bylin, která pomáhá odstraňovat odpady z těla a podílí se na regulaci obsahu vody v organismu. Tyto byliny mohou být užitečné při léčbě otoků, snížení krevního tlaku, léčbě močového měchýře a pomáhají snižovat riziko ledvinových kamenů. Lze je využít i při mírnění premenstruačního syndromu, kde obsažené byliny pomáhají vypořádat se s váhovým přírůstkem vody.

 

Jalovec obecný se používá při zánětu močového měchýře, plynatosti, křečích a revmatických bolestech ve svalech a kloubech. Jalovec může zesilovat účinek léků snižujících hladinu krevního cukru a léků močopudných. Laboratorně byl také prokázán účinek proti viru oparu, posílení napětí dělohy i schopnost snižovat hladinu krevního cukru. Jalovec působí výrazně diureticky a zároveň antisepticky, takže bývá využíván při zánětlivých chorobách močových cest nebo při zadržení tekutin v těle.

 

Má však i své kontraindikace. Droga se nesmí používat u pacientů s již existujícím onemocněním ledvin. Vyšší dávky podávané za účelem navození močopudného účinku totiž mohou způsobit podráždění ledvin. Rovněž jeho dlouhodobé užívání, tedy déle než 6 týdnů, není vhodné.

 

Semena petržele jsou tradičně je užívána k léčbě zánětů močového ústrojí a nedostatečného vylučování moči, při poruchách trávení spojených s nadýmáním, střevních křečích, průduškovém kašli ve stáří a poruchách menstruace. Způsobuje prokrvení pohlavních orgánů je i mírným afrodiziakem.

 

Březové listy působí močopudně, užívají se proto zejména při chorobách ledvin a močových cest či při "vodnatelnosti", uplatní se ale také při revmatismu a dně.

 

Podobné účinky mají i další zde obsažené byliny. Přítomný draslík je nezbytný pro vodní a elektrolytickou rovnováhu organismu. Draslík pomáhá udržovat zdravý krevní tlak, je důležitý pro dobrou činnost svalů, včetně svalu srdečního.

 

Nutriční informace:
DDD*  2 tablety obsahují:

 

Název

2 tablety

% DDD*

Jalovec obecný (juniperus communis)

200 mg

±

Petržel semena (petroselium sativum)

200 mg

±

Zlatobýl obecný (též celík zlatobýl - Solidago virgaurea L.)

150 mg

±

Bříza bílá list (betula alba)

150 mg

±

Libeček lékařský list (levisticum officinalis)

150 mg

±

Smetánka lékařská list (taraxacum officinale)

150 mg

±

Jehlice trnitá kořen (ononis spinosa)

100 mg

±

Medvědice lékařská (arctostaphylos uva ursi)

50 mg

±

Přeslička rolní (equisetum arvense)

50 mg

±

Violka trojbarevná (viola tricolor)

50 mg

±

Draslík (chlorid draselný)

50 mg

2,5,%

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.
Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.

Přejít na: Doplňky stravy → Nier – Reiniger


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2021 © PrevenceZdravi.eu