Blog / Články
Novinky
Chitosan Complex

Chitosan Complex doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan extrahovanou z mořských mušlí, která má neuvěřitelnou schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle. Chitosan...

více
Doporučujeme
  
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?

Chytá vaše malé dítě ve školce jednu infekci za druhou? Podpořte jeho imunitu a máte po problémech

Přidáno: 28.08.2016

Obsažené složky preparátu Children's Echinacea – tekutý extrakt z byliny Echinacea pro děti od 3 do 12 let s obsahem přírodní třešně Aceroly, mají antiseptické, proti bakteriální, antivirové, protizánětlivé a antioxidační účinky. Tyto složky příznivě zasahují do činnosti imunitního systému na všech úrovních (zlepšují činnost bílých krvinek, zlepšení obranyschopnosti na sliznicích atd.).

Obsažené složky preparátu Children's Echinacea – tekutý extrakt z byliny Echinacea pro děti od 3 do 12 let s obsahem přírodní třešně Aceroly, mají antiseptické, proti bakteriální, antivirové, protizánětlivé a antioxidační účinky. Tyto složky příznivě zasahují do činnosti imunitního systému na všech úrovních (zlepšují činnost bílých krvinek, zlepšení obranyschopnosti na sliznicích atd.).


Echinacea:
Bylo zjištěno, že je protivirová, protibakteriální a antifungální. Je obzvláště dobrou bylinou v obraně proti chřipce a nachlazení. V lidovém léčitelství se osvědčila při léčbě furunklů, bakterií v krvi způsobujících zánět žil, zánětu mandlí, nosohltanu a různým hnisavým výtokům.

 

Acerola:
Snižuje pocit únavy, má antioxidační účinky, zvyšuje obranyschopnost těla podporuje zdravý stav dásní, pomáhá při růstu a regeneraci tkání snižuje riziko nádorů, srdečních a cévních onemocnění. Acerola (Malpighia Punicifolia) je keř nebo malý strom, jehož zralé cihlově červené plody velmi podobné třešním jsou velmi bohaté na vitamin C – obsah tohoto vitaminu je 20-30× vyšší než ve stejném množství pomeranče. Dále obsahuje vitaminy A, B6, bioflavonoidy a minerály, zejména železo, měď, vápník, draslík a hořčík.

 

Vitamín C:
Je číslem jedna v posilování imunity. Je všeobecně známo, že zkracuje dobu a zmírňuje následky nachlazení. Je to esenciální vitamín, který podporuje hojení ran a kostí, zvyšuje fyzickou výkonnost a odolnost proti infekcím, Jeho zvýšené podávání je efektivní ve vyšším věku, při těžší a stresující práci, u sportovců, při prevenci infekcí horních cest dýchacích, zejména u osob ve ztížených pracovních podmínkách. I když vitamin C představuje asi 80 % lidské potřeby vitaminů, organismus jej není schopen vyprodukovat a tělu musí být dodáván potravinami a doplňky stravy, zejména pak v zimě a časně zjara, kdy obsah vitamínu C v ovoci a zelenině je minimální. Potřeba vitamínu C vzrůstá v období zvýšené fyzické a psychické zátěže, po úrazech, operacích a v rekonvalescenci.

 

Spojením těchto bylinných extraktů získáváme vynikající preparát, který má v sobě zahrnuty všechny výše uvedené přednosti. Obsažené složky mají schopnost ovlivňovat imunitní systém a kvalitu zdraví, což je zvláště důležité při stavech vyčerpání a nemoci. Tento výkonný přípravek s extrakty bylin známých již před tisíci léty slouží zejména pro udržení zdravého imunitního systému.

 

Dávkování je individuální záležitostí (váha člověka, závažnost onemocnění, kombinace s dalšími preparáty, atd.), ale na základě dlouhodobých zkušeností mohu doporučit užívat po jídle 2-3x denně 20 kapek (terapeutická - léčebná dávka) a zapít čajem nebo vodou. Požadované množství tekutiny můžete rozpustit ve sklenici vody nebo v jiném nápoji dle vašeho výběru a vypít. Je možno podávat preventivně i léčebně, léčebná kúra by měla trvat nejméně 20 dnů, ale dle vážnosti onemocnění samozřejmě i více! I při vyšším dávkování nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.

 

Nutriční informace:
DDD*  1 ml tekutiny obsahuje:

 

Název

100 ml

1 ml

% DDD*

Extrakt Třešně Acerola (malpighia punicifolia) s 25 % obsahem vitamínu C

24 g

240 mg

±

Extrakt Třapatky nachové (echinacea purpurea)

10 g

100 mg

±

Vitamin C (L-askorbová kyselina)

6,5 g

60 mg

75 %

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.

±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Pokyny k dávkování a použití:

Před použitím dobře protřepejte. Vezměte přímo nebo požadované množství tekutiny můžete rozpustit ve sklenici vody nebo v jiném nápoji dle vašeho výběru. Rozpouštějte v kapalině, která je studená nebo má pokojovou teplotu, aby nedošlo ke znehodnocení aktivních látek. Děti ve věku 3-6 let, 20 kapek (1 ml) denně, u dětí 6-12 let je možné zvýšit dávku na 40 kapek (2 ml) denně.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.
Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.


Přejít na: Doplňky stravy → Children's Echinacea


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2020 © PrevenceZdravi.eu