Blog / Články
Novinky
Chitosan Complex

Chitosan Complex doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan extrahovanou z mořských mušlí, která má neuvěřitelnou schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle. Chitosan...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?

Chcete opravdu fungující preparát na hubnutí?

Přidáno: 22.08.2016

Chitosan Complex je doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan, která má vynikající schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle.Upravuje tak hmotnost člověka a zlepšuje celkový zdravotní stav. Chitosan přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Gymnema snižuje přeměnu sacharidů na tuky. Preparát je velmi vhodný pro osoby se zvýšeným rizikem diabetu, ale i pro osoby s prokázanou cukrovkou.

Na téma hubnutí už bylo popsáno spoustu stran papíru, ale pokaždé to skončí u základní rovnice příjem = výdej. Pokud si tedy nehlídáte množství ani kvalitu přijímané potravy a k tomu máte ještě sedavé zaměstnání, nepočítejte s tím, že zhubnete. A nespasí vás ani krátká procházka po lese o víkendu s rodinou. Musíte se začít o sebe aktivně starat a hlídat si energetický příjem potravy.

 

Máte-li skutečně nadváhu, na nic nečekejte a pusťte se s ní do boje. A jak začít? Tady je návod, který zaručeně nezklame:
• upravte svůj jídelníček
• dodržujte pitný režim, denně vypijte 2 – 3 litry čisté vody nebo neslazeného bylinkového čaje
• zvyšte fyzickou aktivitu pravidelným cvičením a to nejméně 3x týdně. Cvičení přizpůsobte svému věku a zdravotnímu stavu. Aby došlo ke spalování tuků, měli byste cvičit déle než 40minut, jinak je to k ničemu. V prvních 20-30 minutách totiž spotřebujete na výrobu energie cukr a glykogen (zásobní cukr v játrech a ve svalech), až pak teprve může dojít k nějakému spalování tuků. Pokud si tedy jen tak lehce zacvičíte 20 minut, tak se sice rozhýbete (i to je pozitivum), ale na úbytek tukových zásob zapomeňte!
• pořiďte si skutečně výborný doplněk stravy Chitosan Complex

 

Chitosan Complex je doplněk stravy s nestravitelnou vlákninou chitosan extrahovanou z mořských mušlí, která má neuvěřitelnou schopnost vázat na sebe tuky přijaté potravou a znemožnit tak jejich absorpci v těle. Chitosan přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 3 g chitosanu denně. Spolu s jedinečnou kombinací vitamínu C, extraktem z Gymnaema Sylvestre a chromem. Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Chitosan zlepšuje činnost tlustého střeva, odvádí z organismu toxiny, snižuje pocit hladu. Dokáže navázat tuk až do 8 násobku své specifické váhy.

 

Jedná se o přírodní vlákninu, získanou z chitinu, polysacharidu, který se vyskytuje v pevných částech různých mušlí, krabů a krevet. Tato vláknina pomáhá snižovat cholesterol (po 5 týdnech užívání až o 30%!), snižuje tak riziko kardiovaskulárních chorob, snižuje krevní tlak a podporuje růst užitečné střevní mikroflóry. Podporuje rovněž pravidelnou funkci střev, zejména vyměšování, pomáhá trávení, udržuje střeva v čistotě a brání tak tvorbě divertikulózy tlustého střeva. Upravuje tak hmotnost člověka a zlepšuje celkový zdravotní stav. Jeho účinnost se zvyšuje spolu s užitím vitamínu C (je zde již obsažen).

 

Přidáním Gymnemy silvestre (Gymnema lesní, což je plazivá rostlina, která se užívá v ájurvédské  medicíně již přes 2000 let k léčbě cukrovky a nadváhy), vznikl ojedinělý preparát. Gymnema sylvestre podporuje normální hladinu cukru v těle. Snižuje chuť na sladké. U obézních lidí podporuje hubnutí, odstraňuje otoky, snižuje množství kalorií, které osoba s nadváhou konzumuje. Jde o to, že když už je nějaký tuk v potravě (a to je skoro vždycky) je dobré se snažit jej z těla vyloučit, aniž by se vstřebal a zhoršil úroveň tukových zásob.

 

Bylina se používá v bylinné medicíně při léčbě diabetu už téměř dvě tisíciletí, a dvě malé klinické studie ukázaly, že pravidelné užívání gymnemy vede ke snížení hladiny glykovaného hemoglobinu (parametr, který se zjišťuje z krve dotyčného a vypovídá o průměrné hladině cukru v krvi v časovém období 4-6 týdnů)! V Indii se používá jako doplněk konvenční medicíny k perorálním léčivům. Data naznačují, že výtažky získané z gymnemy mohou být užitečné jako terapeutická činidla pro stimulaci sekrece inzulínu u jedinců s diabetem 2. typu. Zvýšení hladiny inzulínu, může být díky regeneraci buněk v pankreatu.

 

Tyto údaje naznačují, že beta-buňky se mohou regenerovat. Zde je nutno podotknout důležitý poznatek z mé praxe, že k tomuto musí každý diabetik také užívat dostatečné (tedy minimálně 2 g množství) omega 3 mastných kyselin denně. K tomu bude sloužit nejlépe preparát Cod Liver Oil, který navíc obsahuje důležité vitamíny A a D a navíc jsou nutné některé adaptogeny, sloužící k harmonizaci imunitního sytému a mírnění autoimunitních zánětů, které bývají v souvislosti s cukrovkou velmi časté a ničí tkáně!

 

Gymnema snižuje přeměnu sacharidů na tuky a navozuje sníženou chuť na sladké. Preparát je tedy velmi vhodný pro osoby se zvýšeným rizikem diabetu, ale i pro osoby s prokázanou cukrovkou, kteří jsou zatím léčeni pouze dietou.


Naše tělo reguluje energetický metabolismus v závislosti na množství cukru v krvi. Obvyklé potraviny rychle zvyšují hladinu cukru v krvi. Cukr tak slouží pro tělo jako zdroj energie a tělesný tuk je ukládán jako zásoba, což je u diabetiků velmi nevhodné a vede to k vážným zdravotním komplikacím (kardiovaskulární onemocnění, renální, neurologické či oční komplikace).

 

A pokud si myslíte, že vám nabízím, zase jeden z těch „zázračných doplňků na hubnutí“, podělím se s vámi o své vlastní zkušenosti.

 

I já jsem se potýkal s nadváhou a díky  Chitosanu Complex jsem zhubnul 10 kg váhy v průběhu 3 měsíců užívání. A to jsem nijak výrazně necvičil, ani nevyvíjel žádnou těžkou fyzickou aktivitu. Upravil jsem si jen množství přijímané potravy, jedl pravidelně 5x denně a Chitosan Complex jsem bral před obědem a před večeří. Co se týče dávkování, záleží na tom, kdy máte větší přísun jídla. Já se rád najím více na oběd, tak jsem si vzal 4 tobolky s obědem a k večeři už jen 2.

 

Během týdne jsem přestal mít dokonce pocit tzv. „vlčího hladu“. Určitě to každý z vás zná, když cítíte neudržitelnou chuť na sladké. To je způsobeno nedostatkem mikroživin, které se snaží tělo doplnit vyvoláním chuti na jídlo. I na to najdete v mé nabídce skvělý preparát, který zaručeně tyto chutě ukojí. Jeden sáček  Vitazyme Energy do půl litru vody vám přijde vhod a vedle mikroživin doplníte i tolik potřebné tekutiny.

 

Tak co, jdete do toho? Věřte mi, že výsledek stojí za to. Rodina a známí mě teď chválí, jak dobře vypadám, manželka je ráda, že ji v noci nebudím chrápáním a co je nejdůležitější i já se cítím skvěle!!!

 

Nutriční informace:

DDD*  2 kapsle obsahují:

Název 2 kapsle % DDD*
Chitosan prášek 700 mg ±
Gymnaema Sylvestre extrakt 50 mg ±
Vitamin C (L-askorbová kyselina) 60 mg 75%
Chrom (pikolinát chromitý) 60 µg 150%

*   DDD - denní doporučená dávka dle vyhlášky ČR č. 225/2008 Sb.
±  DDD - denní doporučená dávka není stanovena.

 

Informace pro alergiky:

Obsahuje prášek z mořských měkkýšů!


Pokyny k dávkování a použití:

Dospělí a děti starší 16 let, dvě kapsle třikrát denně, nejlépe před jídlem.

 

Text je převzat z knihy „Katalog praktických zkušeností léčitele Zdeňka Říhy s doplňky stravy“.
Informace ohledně použitých základních surovin výrobků mají pouze vzdělávací charakter, nepoukazují na účinky související s produkty.


Přejít na: Doplňky stravy → Chitosan Complex


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2016 - 2020 © PrevenceZdravi.eu